VB-hírek

VB-hírek : Ricardo megint büntetőgyilkos volt!

Ricardo megint büntetőgyilkos volt!

NSO  2006.07.01. 20:52

A portugál válogatott jutott be harmadikként a legjobb négy közé a németországi labdarúgó-világbajnokságon, miután a mai negyeddöntőben gól nélküli döntetlent követően 11-esekkel 3-1-re legyőzte Anglia legjobbjait.

A portugál válogatott jutott be harmadikként a legjobb négy közé a németországi labdarúgó-világbajnokságon, miután a mai negyeddöntőben gól nélküli döntetlent követően 11-esekkel 3-1-re legyőzte Anglia legjobbjait. Az ibériai együttes 1966, azaz 40 év után játszhat újra a fináléba jutásért, ellenfele az esti Brazília–Franciaország összecsapás győztese lesz.
John Terry és Wayne Rooney – nagy lehetőség volt, nem tudtak élni vele – A FOTÓGALÉRIÁHOZ KATTINTSON A KÉPRE!

fotó: Reuters

18. LABDARÚGÓ-VILÁGBAJNOKSÁG, NÉMETORSZÁG

NEGYEDDÖNTŐ:
ANGLIAPORTUGÁLIA 0-0 – 11-esekkel: 1-3
Anglia - Portugália online közvetítés 0-0 (t: 1-3)
Helyszín: Gelsenkirchen
Nézőszám: 50000
Játékvezető: Horacio Elizondo (argentin)
Asszisztensek: Dario Garcia, Rodolfo Otero (argentinok)
Sven-Göran Eriksson Luis Felipe Scolari
Csere: Beckham helyett Aaron Lennon (51.), J. Cole h. Crouch (65.), Lennon h. Carragher (119.) ill. Pauleta h. Simao Sabrosa (64.), Tiago helyett Hugo Viana (74.), Figo h. Helder Postiga (86.)
Sárga lap: Terry (29.), Hargreaves (107.) ill. Petit (43.), Carvalho (111.)
C. Ronaldo belőtte

Mindkét oldal mindössze egy valódi csatárral állt fel a mérkőzésre, az angoloknál Rooney, a portugáloknál Pauleta feladata volt az ellenfél kapujának támadása.

Az első negyedórában meglepően bizonytalan volt az angol védelem, például Figo szabadrúgásánál is addig szerencsétlenkedtek, míg a labda Tiago elé került, ám az egykori Chelsea-játékos már nem tudta bekotorni azt a hálóba.

A csapatok lendületesen játszottak, mindkét kapu előtt alakultak ki helyzetek, ám ezeket nem tudták kihasználni.

Az első húsz perc jó játéka után visszaesett a mérkőzés színvonala, az együttesek rendezték védekezésüket. A legnagyobb izgalmat az jelentette, hogy Terry sárgát kapott, és miután Ecuador ellen sem úszta ezt meg, a következő mérkőzést ki kell hagynia.

43% Labdabirtoklás 57%

A másik oldalon hasonlóan járt Petit is Gerrard felrúgása után, a félidőt Lampard ígéretes lövése zárta le.

A második játékrész elején David Beckhamet le kellett cserélnie Sven-Göran Erikssonnak, helyére a lendületes Aaron Lennon állt be.

A csereember egyből veszélyt okozott, a jobb oldalról betört a tizenhatoson belülre, majd Rooney elé játszott, a támadó azonban hatalmas helyzetben eltörte a labdát.

A 62. percben Rooney butaságával hatalmas hátrányba hozta csapatát: előbb megtaposta Ricardo Carvalhót, majd a reklamáló Cristiano Ronaldót arrébb lökte. Elizondo kiállította a Manchester támadóját.

Eriksson behozta egyből Peter Crouch-ot, így a nyurga center feladata lett a portugál védők sanyargatása. A portugálok azonban nem tudták kiharcolni emberelőnyüket, sőt, Lennon előtt nagy lehetőség adódott, ám nem tudta közelről a kapuba kotorni a labdát.

A lefújás előtt még az előrelopakodó Terry is eldönthette volna a meccset, ám az elévetődő védőkről szögletre pattant a labda. Miután nem született döntés, következhetett a hosszabbítás.

A hosszabbítás első félidejében az angolok többször veszélyesen kontráztak a jobb szélen, amit elsősorban Lennon elfutásainak köszönhettek, ám a befejezés nem sikerült. A másik oldalon Cristiano Ronaldo lövése tűnt a legveszélyesebbnek az első 15 perc végén, de a labda elsüvített a kapu fölött. Előtte Postiga lapos löketét rosszul ütötte ki Robinson, szerencséjére azonban nem érkezett portugál.

A ráadás második felének eleje igen mozgalmasra sikeredett. Az első percben Lennon "bőrözte be" Carvalhót a 16-os előterében, de Nuno Valente gyönyörű becsúszással szerelte, mielőtt a kapuba vághatta volna a labdát. Az angolok 11-est reklamáltak, de nem volt igazuk. A másik oldalon Helder Postiga fejelte a bal felső sarokba Ronaldo ívelését, és már elrohant volna az oldalvonal felé diadalt ülni, csakhogy les miatt – teljes joggal – nem adta meg a gólt Elizondo játékvezető.

Az utolsó utáni percben Maniche lábában volt még a portugálok továbbjutása, megóvhatta volna a magát és játékostársait attól, hogy a frász törögesse őket a tizenegyespárbajban, de Miguel legurítását felrúgta a felső karéjba.

Steven Gerrard (4) lövését is kivédte Ricardo – A FOTÓGALÉRIÁHOZ KATTINTSON A KÉPRE!

A 11-eseket a portugálok kezdték. Simao Sabrosa magabiztosan belőtte a magáét, Frank Lampard büntetőjét viszont Ricardo balra vetődve kiütötte (0-1). A második párban Viana is hibázott, teli rüszttel a jobb sarok mellé lőtt (a kapufát talán súrolta a labda), Hargreaves pedig egyenlített (1-1).

Petit következett, ő is a jobb kapufát találta el! Horror! Gerrard ugyanoda lőtte, ahová Lampard, Ricardo meg ugyanoda mozdult – ez sem ment be (1-1). Helder Postiga magabiztos volt, nem zavarták az előzmények (1-2), Carragher lövését azonban megint kivédte Ricardo, méghozzá úgy, hogy a labda a kezéről a felső kapufára, onnan meg kifelé pattant.

Cristiano Ronaldo kezében – pontosabban lábában – volt a döntés, és az Angliában légióskodó szélső könyörtelenül bevarrta (1-3). Portugália jutott be az elődöntőbe!