Játéknapok történései (percről-percre...

Játéknapok történései (percről-percre... : Június 13

Horvátország

A mérkőzés végeredménye:

1-0

(1-0)

90+2' Vége a mérkőzésnek.
  90' Két percet hosszabbít a játékvezető.
90' Robinhót rugta fel Tudor. Sárga lap!
  89' Krajncar robbant be a 16-oson belűlre és fejelte kapu felé Prso remek beívelését, de a labda fölément.
  88' A mérkőzés folytatódik. A szurkolót kivezették a biztonságiak.
  86' Egy horvát szurkoló befutott a pályára, a mérkőzés áll.
  85' A horvátok mindent megpróbálnak, de a brazilok uralják a mérkőzést.
  80' Jobb oldali brazil szabadrúgást követően össze-vissza pattant a labda, de gólhelyzet nem alakult ki.
  78' Robinho nem bírt kapura fordulni Roberto Carlos beadását követően. A horvát védők tisztáztak.
  A brazil válogatott az elmúlt hét vb-mérkőzését megnyerte.
  74' Adriano pörgetett bele az ötösön Robinho lövésébe, de a labda 2 méterrel a kapu mellé ment.
  72' Kaká lőtt egy tolás után 22 méterről kissé jobbra. Életerős lövése 3-4 méterrel a hosszú sarok mellett süvített el.
  71' Babic meglepő módon át tudott venni egy labdát a kaputól 13 méterre középen. Lövését azonban Dida magabiztosan hárította.
69' Ronaldo helyett klubtársa Robinho érkezett.
67' Robert Kovac bosszút állt testvéréért és beleszállt Adranóba. Sárga lap.
  67' Srna a selejtezők alkalmával 9 mérkőzésen 5 gólt lőt.
  65' Srna tékozolt el egy horvát szögletet. Csunyán keresztbe rúgta, a túloldalon bedobás lett belőle.
  63' Ronaldinho érkezett Cafu beadására és nyolc méterről parádés mozdulattal kapura fejelt. Pletikosa ismét a helyén volt.
  59' Ronaldinho tekert középre egy szabadrúgást a tizenhatos bal sarkáról, a jó ütemben érkező Juan a kapu mellé fejelt.
57' Olic érkzett Klasnic helyére.
  56' Az eddig igen passzív Ronaldo 25 méterről rúgta a kapu fölé Kaká passzát.
  54' Klasnic elé pattant Kranjcar levágódó lövése. A horvát csatár mintegy 30 méterről erős, de középre tartó lövést eresztett meg. Dida üggyel-bajjal hárított.
  51' Prso vette át a labdát, betört a 16-oson belülre és lövésre szánta el magát. 13 méterről leadott bombáját Dida hárította. Ez volt abrazil kapus első védése
  A szünetben egyik kapitány sem változtatott az összeállításon.
46' Elkezdődött a második félidő.
  A brazilok, időnként igen látványos játékkal, megérdemelten vezetnek az F-csoport rangadóján. A horvátokat azonban semmiképpen sem lehet leírni, hisz néha bátor ellentámadásokkal bizony nehéz helyzetbe hozták a dél - amerikai védelmet.
45+2' Vége az első félidőnek.
  45+2' Prso lőtt igen gyengén 20 méterről, a bal oldalról. A labda a kapu mellé gurult.
  45' Két perc a hosszabbítás.
44' Kaká góljával vezetnek a brazilok. Cafu passzát Kaká vette át, majd látszólag egyszerű mozdulattal a jobb felsőbe bombázott, mintegy 20 méterről, középről. 1-0
43' Emerson kapott sárgát, mert lerúgta Tudort
41' Niko Kovac nem bírja folytatni a játékot helyére Jerko Leko érkezik.
  40' Cafú 16-os jobb oldaláról Pletikosa kezébe lőtt.
  40' Veszélyes helyről, a 16-os magasságában balról végzett el szabadrúgást Srna. A benyestt labdáról mindenki lemaradt
  38' A horvát csapatkapitány visszatér a pályára.
  36' Niko Kovac a közpkörben a földön fekszik.
  33' Az előbbi eset után megítélt szabadrúgást 17 méterről Ronaldinho a sorfalba vágta.
32' Kakát rántotta le Niko Kovac. Sárga lap!
  30' Adriano könyöke találkozott Niko Kovac arcával. A brazil csatár vétlen volt, sérülés nem történt.
  27' Srna gyorsan elvégzett szabadrúgása után Klasnic próbálkozott 21 méterről. A labda egy védőről szögletre pattant.
  24' Kranjcar a kapuval szemben 22 méterre az alapvonaltól átvette a labdát, majd igen gyengén lőtt mintegy 5 méterrel a kapu mellé.
  22' Zé Roberto keresztlabdáját Adriano fejelte vissza az érkező társak elé, a védők azonban kivágták a labdát.
  20' A két együttes 1991 óta – Horvátország Jugoszláviából való kiválása óta– mindössze egyszer találkozott egymással. Akkor 1-1-es döntetlen született.
  15' Brazil szöglet után Roberto Carlos kapásból, 20 méterről sistergős bombát eresztett meg, de a labda a kapu fölé szállt.
  14' A 16-os bal sarkáról Ronaldinho nyeste kapura a labdát, de Pletikosa órási bravúrral szögletre tolta a labdát.
  12' Roberto Carlos 30 méterről középről eresztett hatalmas bombát. Pletikosa a kapu fölé tolta a játékszert.
  9' Kakának készítette le Adriano a labdát. A Milan középpályása 22 méterről az égbe lőt.
  5' Ronaldinhóék már az első percekben megpróbálják megőrjíteni a horvát védelmet.
  3' Roberto Carlos lövése az első esemény. A bomba veszélytelen volt.
  2' Kaká beadását kifejelték a horvát védők.
1' Benito Archundia sípszavára elkezdődött a mérkőzés.

Franciaország

Svájc

0-0

(0-0)

A második félidőre sajnos visszaesett a mérkőzés színvonala, s talán összességében a vb eddigi leggyengébb összecsapását láthattuk. De soha rosszabbat!
90+3' Vége a mérkőzésnek.
90+3' Frei kapott mégis sárgát az iméntii "maradonás" trükk miatt.
  90+2' Majdnem nyert Svájc! Egy szabadrúgást követően Freinek majdnem sikerült kézzel a kapuba juttatni a labdát, észrevétlenül.
90+1' Sagnol kapott sárgát!
84' Wiltordot Dhorasoo váltotta a hajrában.
  83' Wiltord kapta vissza a labdát Zidane-tól a büntetőterületen belül, ám a védők megelőzték a francia csatárt és tisztáztak.
81' Margairaz érkezett Wicky helyére.
  80' Nem tud egymással mit kezdeni a két csapat. Aki egy gólt szerez valószínűleg megnyeri a mérkőzést.
74' Djourou érkezett Müller helyére.
72' Zidane kapott sárgát, mivel sípszó elött elrúgta a labdát. Előtte cabanas is besárgult.
70' Az első félidőben igen aktív Ribery helyett Saha érkezett.
  69' Jobb oldalról az ötös magasságából végzett el szabadrúgást Magnin. Lapos beadását a védők kivágták a mezőnybe.
  65' Remek keresztlabdát követően Gygax az ötös sarkáról, senkitől sem zavartatva, fejelt. Barthez óriásit védett.
63' Abidal elrúgta a labdát sípszó után. Sárga lap!
  61' Barnetta vezette a francia térfélen vagy 30 méteren keresztül a labdát, a 16-oson belülre érve azonban rossz döntést hozott. Lövés helett passzolt.
56' Csere! Streller helyett Gygax a pályán.
55' Degen kapott sárgát utólag. Pár perce lerántotta Zidane-t.
  51' Zidane 40 méteres, remek passzát futotta be Henry, ám a svájciak szögletre tisztáztak.
  49' Ribery készítette le lövésre a labdát Vieiranak, aki 18 méterről kissé jobbról gyatrán mellé lőt.
  A franciák mezőnyfölényben játszanak, több helyzetet is kialakítottak, s talán egy jogos büntetőt nem kaptak meg. A svájciak csak a francia védők bizonytalanságának köszönhetik eddigi egyetlen nagy helyzetüket.
45+1' Vége az első félidőnek.
  45' Egy perc a hosszabbítás.
45' Barnetta nem engedett elvégezni egy szabadrúgást. Sárga lap!
  43' Henry visszatért a pályára.
43' Magnin kapott sárgát.
  41' Henry az oldalvonal mellett fekszik, egy sikertelen cselsorozat után.
  40' Zidane ugratta ki Henryt, aki balról, 8 métrről, gyatrán Zuberbühler kezébe gurított.
  38' Senderos hibájából Ribery indult a kapu felé, visszagurított Henrynak, aki kapura lőtt. A lövés Müller kezén elakadt. A 11-es elmaradt.
  36' Ribery és Zidane kevergetett a jobb szélen, de végül az aranylabdás rosszul adott be. Zuberbühler könnyedén húzta le a labdát.
  32' Henry gurított középre. Zidane hagyta a labdát Riberynek, aki kapra fordult, de nagyon fölérúgta a labdát.
  30' Az első negyedóra francia fölénye után most kiegyenlített a mérkőzés.
  24' Barnetta végzett el szabadrúgást. A francia védők lesreállitást próbáltak alkalmazni, de rosszul, így csak Senderoson múlt hogy nem tudott gólt fejelni. A labda így is a kapufán csattannt, s csak ezután tudtak a védők tisztázni.
  21' Henry kapott remek indítást a bal oldalon, ám kissé kisodródott, így nem tudott pontosan centerezni.
  20' Barnetta húzott befelé a jobb oldalról, majd egy egészséges lövést eresztett meg 25-ről. Barthez magabiztosan fogta a kapu közepébe tartó labdát.
  18' Jobban játszik a francia csapat, de igazán nagy gólhelyzet egyik oldalon sem alakult ki.
  15' A szöglet után a hosszún érkező Vieira lövés helyett eltörte a labdát.
  14' Zidane veszélyes szabadrúgását Wicky fejelte ki szögletre.
  11' Cabanas került lövőhelyzetbe, de 20 méterről gyatrán mellé lőtt.
  7' Ismét Ribery keveredett a büntetőterületen belülre, de Müller remekül szerelt.
  6' Wiltord ívelt be jobbról. A hosszún érkező Henrynak azonban kicsit magas volt a labda, így fölé fejelt.
  4' Az első percekben Ribery próbálta megkavarni a svájci védelem bal oldalát, még sikertelenül.
  1' Svájc kezdte a mérkőzést. Rövid passzokkal próbálják tartani a labdát.
1' Valentyin Ivanov sípszavára elkezdődőtt a G-csoport rangadója.

Koreai Köztársaság

Togo

2-1

0-1

A második félidőre Korea felpörgette játékát és többszőr veszélyeztetett, ám fölényét csak a togoi kiállítás után tudta gólra váltani. Az afrikai együttes szépen helyt állt története első világbajnoki mérkőzésén.
90+2' Tchangai gyüjtött be még egy sárgát.
  90' A bíró 3 perc hosszabbítást mutat.
  89' Korea próbálja tartani előnyét.
86' Salifou helyére Aziawonou érkezett.
84' Kim Szang Sik érkezett Cso Dzse Dzsin helyére.
  81' Kader próbálkozott, jó 28 méterről, jobbról kirugta a stadionból a labdát.
  75' An ismét veszélyeztetett. Bal oldalról az 5-össel egy magasságból lőtt. Agassa magabiztosan védett.
72' Vezet Korea An góljával. Az előző vb koreai hőse 18 méteren átvette a labdát, majd lőtt. A labda egy védőn megpattanva csapódott a jobb felső sarokba. 2-1
68' Li Eul Jang helyére Kim érkezett.
  68' Pak Dzsi Szung, egy visszaadást követően 18 méterről lőtt, gyengén. A kapus magabiztosan hárított.
  67' Salifou ismét prróbálkozott, a labda az előbbi helyzethez hasonlóan fölészállt.
  65' Adebayor elől tisztáztak a védők, a labda Salifou elé került. A togoi játékos egyből lőtt, több méterrel fölé.
61' Assemoassa sérülés miatt elhagyja a játékteret, helyére Forson érkezik.
55' Senaya helyett Toure érkezett.
54' Li Csun Szo góljával egyenlített Korea. Az előbb megítélt szabadrúgást tekerte be a koreai játékos remek mozdulattal a jobb felső sarokba. 1-1
53' Abalo buktatta Pakot utolsó emberként. Megkapta a második sárgát, majd a pirosat.
50 Li Csun Szo kapott sárgát, miután visszahúzta ellenfelét.
  48' Kader a 16-os sarkánál eltulta a labdát Kim Jang Csul mellett, majd remek lövést eresztett meg a rövid sarok felé. A togoi kapus remekül hárított.
  47' Pak Dzsi Szung próbálkozott 24 méterről, de a labda messze elkerülte a kaput.
46' An Dzsung Hvan érkezett Kim Dzsin Kju helyére, a szünetben.
  Kisebb meglepetésre, ám megérdemelten vezet Togo a szokatlanul enerváltan futballozó Korea ellen. Az ázsiai csapatnak mindenképpen fel kéne pörögnie a második félidőre, ha eséllyel akar harcba szállni a három pontért.
  45' A játékvezető 2 percet hosszabbít.
  45' Li Csun Szo veszélyes, bal oldali beíveléséről középen mindenki lemaradt.
  43' Senaya tekert egy szabadrúgást mintegy 22 méterről kissé balról kapura, de a koreai kapus remek mozdulattal hárított.
41 Kim Jang Csul besárgult!
  40' Li Eul Jang tesztelte jó 30 méterről Agassat, de a lövést biztosan hárította a kapus.
  39' Cso Dzse Dzsin csinált egy vasszacselt a 16-os sarkánál jobb oldalon, majd a hosszu felső sarok felé tekert, de a lövés jó 3 méterrel fölément.
  35' Li Csun Szo szöglete után Csoj Csin Csul fejelt kapura, a védőkben azonban elhalt a labda.
32' Vezet togo Kader góljával. Egy előreívelés után a togoi catár előbb átvette a labdát, majd 13 méterről jobbról, laposan kilőtte a hosszú sarkot. A labda a kapufáról csapódott a koreai kapuba.0-1
  25 A szabadrúgást Kju lőtte rá 30 méterről, de a labda egy togoi védőn lelassult, és az alapvonalon kigurult.
25' Romao is besárgult. Felrúgta Jangot.
23' Abalo vágta fel Pak Dzsi Szungot. Sárgalap!
  20' Li csun szo kapott indítást a leshatáron, ám a labda kicit hosszú volt.
  17' Adebayor lépett el a védőktől a bal oldalon, középre adott, de Kader fölött elszállt a labda.
  15' Egyik csapat sem kockáztat túl sokat, a kapuk nem forognak veszélyben.
  13' Adebayort, tévesen, lesen állították meg, de a koreai védők amúgy is tisztáztak.
  12' Kader kapott remek indítást a jobb oldalon, majd a 16-os sarkáról lövésre szánta el magát. A labda azonban a rövid sarok mellé - fölé szállt.
  9' Seneya próbálkozott egy távoli lökettel, de a labda alig vánszorgott el a kapuig.
  5' Kader cselezte be magát a koreai 16-oson belülre, de a koreai védők együttes erővel szereltek.
  2' Egy bal oldai koreai szabadrúgás okozott némi problémát a togoi kapu előtt, de végül egy koreai játékosról hagyta el a labda a játékteret.
1' Grahamm Poll sípszavára Togo kezdte a mérkőzést.