Játéknapok történései (percről-percre...

Játéknapok történései (percről-percre... : Június. 14

Lengyelország

A mérkőzés végeredménye:

1-0

(0-0)

90+3' Vége a mérkőzésnek.
90+2' Odonkor futott el a jobb oldalon, laposan középre adta a labdát, a rövid oldalon Neuville robbant be, és az ötösről becsúszva a bal alsó sarokba pofozta a labdát. 1-0
  90' Lahm bal oldali beadása után Klose csúsztatott az ötösről a felső lécre, a kipattanót Ballack ugyanoda rúgta.
89' Boruc kapott sárga lapott időhúzásért.
  88' Borowski lőtt 23 méterről, de a labda egy méterrel a jobb kapufa mellé ment.
83' Zewlakow helyett Dudka állt be.
  80' Jobb oldali beadás után Neuville lőtt 10 méterről, de Boruc vetődve, bravúrral hárított.
  79' Lahm cselezett befelé a bal oldalról, majd lövésre szánta el magát, de Boruc hárította a középre tartó lövést.
77' Csere mindkét oldalon. Schweinseiger helyett Borowski állt be a németeknél, míg Krzynówek helyett Lewandowski lépett pályára a lengyeleknél.
  76' Jobb oldali szabadrúgás után Klose csúsztetott 9 méterről, de a labda a jobb kapufa mellett suhant el.
75' Sobolewski kapta meg a második sárga lapját Klose elsodrásáért, így számára véget ért a mérkőzés.
71' Podolski helyett Neuville állt be.
70' Metzelder kapott sárga lapot Smolarek buktatásáért.
68' Odonkor kapott sárga lapot Jelen lerántásáért.
  65' Frings szabadrúgása lepattant a sorfalról, Klose eszmélt a leghamarabb és 13 méterről lőtt, de Boruc bravúrral kiütötte a labdát.
64' Frings helyett Odonkor állt be.
  63' Klose tört be a tizenhatos jobb oldalán, egy védővel a nyakán, de erőtlen lövését Boruc könnyen hárította.
58' Ballack kapott sárga lapot Jelen buktatásáért.
  57' Jelen lőtt 22 méterről jobbal, de Lehmann magabiztosan ölelte magához az erős próbálkozást.
  51' Schneider bal oldali beadása után középen tisztán érkezett Klose, de pár centivel lemaradt alabdáról, így oda lett a helyzet.
  49' Friedrich jobb oldali beadása szállt a kapu mögé.
46' Elkezdődött a második játékrész.
45+2' Vége az első félidőnek.
  45+1' Lahm futott el a bal oldalon, majd nagyszerűen játszott Podolski elé, akinek még a labdát is volt ideje átvenni, majd 5 méterről, a kimozduló Boruc mellett a bal kapufa mellé lőtt, kívülről.
  41' Klose indította a leshatárról kiugró Podolskit, de a labda hátba találta a fiatal támadót, aki ezután kapura fordult, a védők azonban beérték, így a labda Podolski lövése után szögletre pattant.
  40' Egy felpassz után Podolski passzolt Schweinsteiger elé, aki jobbal lőtt, de a labda az égbe szállt.
  39' Hosszú előreívelés után Metzelder fején csúszott meg a labda, így pont Zurawski elé került, aki 17 méterről lőtt jobbal, de a lövés messze elkerülte a kaput.
  35' Lahm passzolt a tizenhatoson belülre, a kapunak háttal álló Podolskihoz, aki lefordult védőjéről, majd estében lőtt ballal, de Boruc hárított.
28' Sobolewski kapott sárga lapot Ballack buktatásáért.
  27' Zurawski lőtt 17 méterről, de Lehmann könnyedén hárította a lapos lövést.
  26' Zurawski ment el a bal oldalon, középre emelt, de az érkező Jelen messzebbre fejelte a labdát a kaputől, mint amilyen messze ő állt attól.
  22' Radomski ugratta ki nagyszerűen a tizenhatos jobb oldalán beinduló Jelent, aki éles szög középre adott volna, de érkezett Metzelder és szögletre mentett.
  21' Lahm fantasztikusan emelt középre a tizenhatos bal sarkáról, középen Klose érkezett és elfejelte a labdát a kapujából kimozduló Boroc mellett, de az a kapu mellett pattogott el.
  19' Sobolewski ívelt be a bal oldalról, a német védők kicsúsztatták a labdát, de az Krzynówek elé került, aki visszaemelte azt, de Metzelder tisztázott.
  15' Krzynówek emelt középre a jobb oldalról egy szabadrúgást, de Frings a rövid oldalról kibólintotta a labdát.
  10' Ballack csinált meg egy cselt a bal oldalon, majd remekül hozta helyzetbe a tizenhatoson belül Klosét, aki 11 méterről, balról a bal alsó sarkot vette célba, de Boruc bravúrral hárított.
  9' Zurawski elé pattant a labda egy német védőről, aki 17 méterről laposan lőtt, de Lehmann magabiztosan hárított.
3' Krzynówek kapott sárga lapot Schneider buktatásáért.
  2' Hatalmas jobb oldali beadás után Schweinsteiger csúsztatott középre, Klose felé, de a támadó meglökte a kapujából kimozduló Borucot, így a lengyelek jöhettek szabadrúgással.
1' Elkezdődött a mérkőzés.

Tunézia

Szaúd-Arábia

2-2

(1-0)

A második félidő lendületesebben indult, mint az első, az utolsó negyedórában pedig óriási iramot diktáltak a csapatok. Izgalmas lett a mérkőzés, a döntetlen pedig reális eredmény.
90+4' A bíró lefújta a mérkőzést.
  90+4' A végére nagyon felpörgött a játék, mindkét együttes gólt akar szerezni, veszélyesen támad.
  Egy beívelt labdát a felfutó Dzsaidi fejelt védhetetlenül a kapu közepébe. (2-2)
90+3' Dzsaidi egyenlített. 2-2
  90+1' Szulimani végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, de beadás helyett kapura kanyarította, ami a kapufát érintve hagyta el a játékteret.
  el-Dzsaber szinte az elsó labdaérintéséből gólt szerzett, egy nagyszerű támadás és sprint végén a 16-oson belülről, bal oldalról helyezte a labdát a kapus mellett a kapu bal oldalába. (1-2)
84' el-Dzsaber beállt és egyből gólt lőtt: 1-2
82' Kettős csere: a szaúdiaknál a gólszerző el-Kahtani helyett el-Dzsaber, míg a tunéziaknál Sihuj helyett Zdiri a pályán.
79' Sihuj kapott sárga lapot reklamálásért.
75' Újabb csere a szaúdiaknál, Nur jön le, Amin áll be.
  75' Egy védővel történt ütközést követően Zajedet kellett ápolni, de végül folytatta a játékot.
69' Cserélnek a tunéziaiak is, Sedli helyett Godban állt be.
67' Csere a szaúdiaknál, el-Temjat helyett Maat a pályán.
65' Sedli kapott sárga lapot, mert nem engedett elvégezni egy szabadrúgást.
  65' A gól nagyon jót tett a mérkőzésnek, és a szaúdiak játéka is veszélyesebb lett.
  63' el-Temjat gondolt egyet, és húsz méterről lőtte rá a labdát, de lövése mellé ment.
  Nurt indították a jobb szélen, a középpályás nagyszerúen tálalt középre, ahol az érkező el-Kahtani két védő között az ötösről pörgette a kapu közepébe. (1-1)
57' el-Kahtani találatával 1-1.
54' Csere a tunéziaiaknál: a csapatkapitány, Bouazizi jön le, helyére Nafti jön be.
  52' A szaúdiak végeztek el szabadrúgást 23 méterről, de el-Temjat lövése a kapu fölött szállt el.
  48' A tunéziaiak lemásolták az ellenfél előbbi akcióját, de Dzsaziri elől Zajed felszedte a labdát.
  47' Egy hosszú indítás lepattant a tunéziai védőkről, pontosan Nur elé, aki a kapu torkában szerencsétlenül ért a játékszerhez, így az elpattogott a kapu előtt.
46' A második félidőt a tunéziak kezdték. A szünetben egyik csapat sem cserélt.
  Mindkét csapat pontatlanul játszik, de a szaúdiak játékából egyelőre hiányzik az elképzelés és az erő. A tunéziaiak megérdemelten vezetnek 1-0-ra
45'+2' Az ausztál bíró sípszava véget vet az első játékrésznek.
  45' Nur passzolta vissza el-Temjatnak, aki 25 méterről lőtte kapura a labdát, de nem találta el a kaput.
  42' A szaúdiak pontatlanul játszanak, nem tudják hosszabb ideig megtartani a labdát.
  37' Tukar végzett el szabadrúgást 25 méterről, de Bumnidzsel biztosan fogta meg a labdát.
37' Buazizi korán lépett ki a sorfalból, így a bíró neki is felmutatta a sárga lapot.
35' Haggi kapott sárga lapot el-Temjat buktatásáért.
  33' Egy szaúdi bedobást követően el-Kahtani ugrott fel fejelni két védő között, de nem érte el a labdát.
  32' A gól után felélénkült a szaúdiak játéka, de hiányzik belőle az átütő erő, a tunéziai védők pedig a helyükön vannak és jól látják el feladatukat.
  26' Egy tunéziai támadás végén a nagyon aktív Dzsaziri kapta meg a labdát, de két védő között elesett. A bíró sípja néma maradt.
  Egy tunéziai szabadrúgást követően a védők Dzsaziri elé fejelték le a labdát, aki 10 méterről nagy erővel bombázta a kapu jobb oldalába. Zajed tehetetlen volt. (1-0)
24' Dzsaziri góljával 1-0.
  19' Újra el-Temjat végzett el szabadrúgást, ezúttal a 16-os bal oldaláról, de a tunáziai védők kifejelték a ladbát.
  15' el-Temjat végzett el 28 méterről szabadrúgást, de a lövés egy védőről szögletre pattant.
  13' Dzsaziri hosszan indította magát, így Zajed kapus ölelte magához a labdát.
  11' A szaúdiak fejelgettek a tunéziai 16-oson belül, de a védők végül kivágták a labdát.
  10' Sedli szögletét Haggi fejelte a földre, de a labda elkerülte a kaput.
  9' Dzsaziri adta a labdát Sedlinek, akinek beívelését kifejelték a védők.
  7' A tunéziaiak többet birtokolják a labdát, támadásaik veszélyesebbek.
  3' Dzsaziri dobta fel magát a szaúdi 16-oson belül, de nem történt szabálytalanság.
1' A szaúdiak kezdték a mérkőzést.

Spanyolország

Ukrajna

4-0

(2-0)

Az ukránok tizenegy emberrel sem tudtak lépést tartani a spanyolokkal, majd emberhátrányba kerülve esélyük sem volt a pontszerzésre, de még a góllövésre sem nagyon. Az Aragonés-csapat ezzel szemben erőtől és önbizalomtól duzzad. A védelem stabil, középpályán biztosan szűrnek és gyorsan lépnek fel a támadással, de ha kell, váltani is tudnak és hosszú másodpercekre eldugják a labdát. Elöl pedig a Villa, Torres páros élet- és gólveszélyes.
90+2' Vége a mérkőzésnek.
  90+1' Sevcsenko csinált egy jó cselt a tizenhatos vonalánál befelé, majd még egy spanyol védőt átjátszott, ám amikor a harmadik védőt is meglátta, már lőni akart, de nem találta el a labdát és földre esett lövés helyett.
  90' Torres elől kellett tisztáznia a kapujából 40 méterre kifutó Sovkovszkijnak, spanyol kollégájával ellentétben neki sikerült.
  90' Két perc hosszabbítás jelzett a játékvezető.
  89' Rebrov a saját térfeléről ívelt fel egy labdát, a kapujából messzire kifutó Casillas nem tudta elfejelni a labdát. Voronyin így megtolta magának, kapu felé indult, ám a három méteres hátrányból érkező Ibanez szögletre tudta spiccelni a labdát, így megmentette övéit a biztos góltól.
  88' Torres a bal oldalról átívelt Sennához, aki a jobb oldalról Albelda elé passzolt, ő 18 méterről, a jobbösszekötő helyéről a bal alsó sarkot nézte ki magának, de Sovkovszkij bravúrral szögletre mentette a pontos lövést.
  86' Torres jó ütemben indította középen, a kaputól 30 méterre álvva Raúlt, a labda azonban fél méterrel mélyre sikerültm, így Sovkovszkij kapujából kilépve felszedte azt a cserecsatár elől.
80' Torres góljával már néggyel vezetnek a spanyolok! Puyol lépett fel váratlanul a védővonalból, csinált egy rálépős, maga körül megfordulós cselt, kényszerítőben visszakapta a labdát Raúltól, majd a tizenhatos bal oldali sarkától fejjel játszotta meg a lendületből érkező Torrest. A madridi csatár a balösszekető helyéről, 12 méterről védhetetlenül zúdította a labdát laposan a jobb alsó sarokba. Védhetetlen lövés volt. 4-0
78' Újabb spanyol csere: Luis Garcíát Fabregas váltotta a hajrában.
  77' Sevcsenko a félpályánál karatemozdulattal próbálta megjátszani az indítást, de mivel spiccével Pernía homlokát találta el, spanyol szabadrúgással folytatódott a találkozó.
  75' Rebrov jobb oldali szabadrúgását ölelte magához Casillas.
  74' A spanyol válasz sem marad el: Raúl középen, a kaputól 22 méterre állva ugratta ki a jobb szélen betörő Sergio Ramost, a madridi hátvéd azonban a gyors labdát már csak estében tudta meglőni, éles szögből leadott tíz méteres lövése így az oldalháló tartó vasat találta telibe.
  73' Ukrán helyzet. Jobb oldali akció végén Vorobej centerezett a jobb oldalról, középen üresben érkezett Rebrov, ő azonban tizenegy méterről az égbe lőtt.
  70' A helyzet mint az előbb: csak most spanyol labdatartást követően a jobb oldalról adott be Sergio Ramos, a keresztbe ívelt labda azonban Torres melléről elpattant és így azt a kapujából kilépő Sovkovszkij begyűjthette.
  67' Másfél perces spanyol labdatartást követően Pernía adott be a bal oldalról, középen a kaputól nyolc méterre állva Raúl ugrott fel a legjobb ütemben, de középre tartó, földön megpattanó labdáját biztosan ölelte magához Sovkoszkij.
  65' Spanyol szögletet követően a rövidnél érkező Sergio Ramos ütközött Timoscsukkal, az ukrán játékos a földön maradt. A játékvezető támadó szabálytalanság miatt kifelé szabadrúgást ítélt, pedig a kipattanót Senna 18 méterről nagyon bevágta az ukrán kapu jobb felső sarkába.
63' Harmad cseréjét is kihasználta az ukrán kapitány: Rotant Rebrov váltotta.
  61' Voronyin a tizenhatos jobb oldali sarkától kicsit beljebbről lőtt kapura, jó ívű labdája alig fél méterrel suhant el a jobb felső, hosszú sarok mellett.
  59' Raúl 18 méteres, nem túl erős, magas lövését húzta le biztosan Sovkoszkij.
54' Kettős spanyol csere: Villát Raúl, míg Xabi Alonsót Albelda váltotta.
52' Jezerszkij kapott sárga lapot.
  51' Senna lövés helyett tolt egyet a labdán a kaputól 18 méterre, majd a jobb szélen helyezkedő Luis Garcíához passzolt. Ő betört a tizenhatoson belülre, eltolta védője mellett a labdát, majd az abszolút ziccerben álló Villához passzolt. A kétgólos játékos azonban hét méterről a kifutó Sovkovszkijt találta el lapos lövéssel, óriási helyzet volt!
49' Három gólos a spanyol előny! A büntetőt Villa végezte el és laposan a jobb alsó vágta a labdát. Sovkoszkij rajta volt ugyan a lövésen, bele is ért a labdába, de hárítani nem tudta a jól helyezett lövést. 3-0
48' Torres a kezdőkörből, középren, abszolút ziccerben léphetett ki Luis García passzával. A kaputól nyolc méterre laposan lőtt, a labda azonban a kifutó Sovkoszkijban elakadt. De mivel Vascsuk hátulról véleményesen üldözte és akadályozta a spanyol csatárt, a játékvezető szabálytalanságot látott: a spanyoloknak büntetőt ítélt, az ukránt pedig kiállította.
46' Elkezdődött a második félidő. Kettős cserével próbálta felrázni csapatát Oleg Blohin: jött Vorobejev és Selajev, nem jött ki a folytatásra Guszin és Guszev.
  Megérdemelten vezetnek a spanyolok, mert sokkal magabiztosabban, szervezettebben és gyorsabban játszanak, mint az ukránok. Bár két góljuk némiképpen szerencsés körülmények között született, vitathatatlanul több zavart okoztak az ellenfél kapuja előtt, mint a csupán lesekig jutó ukránok.
  45' Vége az első félidőnek.
  44' Torres indította nagyszerűen egy lapos labdával Villát, aki Ruszol szorításában az ötösig sprintelt, majd kapura spiccelt, de a kifutó Sovkoszkij lábában elakadt a labda. Igaz, az ukrán kapusnál eltelt három másodperc, amíg ezt lereagálta és felszedte a labdát.
  42' A leshatáron álló Voronyin kapott egy rövid passzt, kapura fordult, de a nyolc méteres lövése a kifutó Casillasban elakadt. Mindez már fölöslegesen: Sergio Ramos beintette a lest, így az asszisztens is, a játékvezető pedig befújta.
  35' Torres tolta meg sokadszor a tizenhatos vonalán a labdát Jezerszkij mellett, sikerrel: a bal oldalon betört a tizenhatoson belülre, majd 12 méterről magasan ellőtt a kapu fölött.
  34' Ismét egy veszélyes spanyol sarokrúgás: Xavi beadására Torres érkezett a legjobb ütemben és a rövidről, a kaputól hat méterre fölé csúsztatott.
  32' Ukrán labdaszerzés után Guszin kapta vissza a kényszerítőt középen, majd tizenhat méterről, balról erőtlenül lőtt, így Casillas kényelmesen rádőlhetett a lapos lövésre.
  25' Torres és Luis García kavargatott az ukrán tizenhatosnál hat védő között, de végül győzött és felszabadított a túlerő.
  24' Szép kényszerítőt követően Torres léphetett volna ki egyedül, de a tizenegyes pontnál a kapujából kifutó Sovkoszkij felszedte előle a labdát.
  23' Egy bal oldali beadást követően Casillas a kapujából nyolc méterre kifutva húzta le a labdát Sevcsenko és két spanyol védőtársa elől.
16' Már kettővel vezetnek a spanyolok! A 22 méteres szabadrúgást Villa végezte el, a jobb felső sarokba lőtt labdájába a felugró sorfalból Ruszol fejjel beleért a lövésbe, ez megtévesztette Sovkoszkijt, aki helyén a labda végül a hálóban kötött ki, hiába kapott reflexből vissza a hálóőr. 2-0
15' Ruszol kapott sárga lapott, mert négy ütemet késve rácsúszott Pernía combjára.
13' Vezetnek a spanyolok! Senna 25 méteres, ballábas lövését tenyerelte szögletre Sovkoszkij. A rövid sarokra érkező sarokrúgásra a tömegből többen is rámozdultak, a legjobban Xabi Alonso és a rövidbe csúsztatott. 1-0
  12' Sevcsenkót állította meg tévesen lesen az asszisztens zászlója, pedig az ukrán csatár abszolút ziccerben mehetett volna a spanyol kapura.
  11' Azért pályán vannak az ukránok is: egy vaktában előreívelt labdát ölelt magához a tizenhatos vonalánál Casillas, miközben két védőtársa kísérte az egy szem ukrán támadót.
  8' Torres tett le egy labdát az ukrán kapunak háttal, attól 20 méterre a lendülettel érkező Luis García elé, aki betört a tizenhatoson belülre, majd kissé balról, a kaputól tíz méterre ballal magasan ellőtt a rövid felső sarok mellett-fölött.
  7' Sergio Ramos bátran tört előre, egy szép csel után a tizenhatoson belül helyezkedő Villához passzolt, utóbbi azonban pontatlanul passzolt vissza, így odalett a helyzet.
  6' A spanyol sarokrúgást követően Sovkovszkij öklözte ki a labdát.
  6' Torres szép csellel tört be az ukrán tizenhatoson belülre, ahol a bevetődő Jezerszkij szögletre mentette a spanyol csatár beadását.
  5' Rotan szabadrúgásból ívelt a spanyol ötösre, ahol Jezerszkij megelőzve Sergio Ramost a kapu fölé fejelt.
  3' Sergio Ramos tört előre a jobb oldalon, visszafelé passzolt labdáját a második hullámban érkező Xavi 18 méterről, laposan a jobb kapufa mellé lőtte. Talán, ha Villa nem zavarja meg a lövés pillanatában, nagyobb zavart okozhatott volna a Barcelona középpályása.
  1' Sovkoszkijnak kellett a tizenhatosig kifutva lehúznia egy kósza, előreívelt spanyol labdát, amelyet másodszorra meg is tett az ukrán kapus.
1' Elkezdődött a mérkőzés, a spanyol csapat hozhatta játékba a labdát.