Játéknapok történései (percről-percre...

Játéknapok történései (percről-percre... : Június 16.

Mexikó

Angola

A mérkőzés állása:

0-0

93' Vége ennek a csodálatos mérkőzésnek.
  92' Joao Ricardo most nem hibázott: épphogy le tudott húzni egy bal oldali beadást, pedig három mexikói érkezett mögötte.
  91' A következő mexikói helyzet: Bravo fejére ívelték a labdát, de ő rossz ütemben ugrott fel, így nem tudott fejelni. Ha eltalálta volna a labdát, biztos gól, mert Joao Ricardo teljesen árnyékra jött ki ismét.
  90' Szingapúrban egyébként 1992 és 2004 között tiltva volt a rágógumi importja és eladása. Ez sokmindent megmagyaráz.
  89' Nagyon nyom Mexikó. Érik a gól.
  88' Joao Ricardo megint rosszuil jött ki egy beadásra, de Omar Bravo estében üres kapura kapufát lőtt. Horváth Ferenc fénykorában az ilyet berúgta volna bármikor.
  87' Marquez 25 méteres bombáját tolta ki a jobb alsóból Joao Ricardo.
86' Joao Ricardo húzta az időt, és sárgát is kapott ezért. Rend a lelke mindennek, éljen Szingapúr.
  85' Fonseca nem kis szerencsével hámozta át magát három afrikain, de a negyedik, Kali szerelni tudta. Nagy lehetőség lett volna, ha Fonseca megtalálja az egyensúlyát valamikor és lőni tud.
  83' Morales bal oldali beadását Omar Bravo fejelte a tizenegyes pontról jócskán a bal kapufa mellé.
83' Zé Kalanga helyett Milloy állt az afrikaiakhoz.
  82' Fonseca lőtt egy beívelést az ötös sarkáról az oldalhálóba.
79' André kézzel ütött a labdába, így megkapta a második sárgáját. A szingapúri bíró következetlen, de legalább szigorú.
77' Pineda helyett Morales - az utolsó mexikói csere, ismét egy csatár jön. Lelkesedjünk most is.
74' Franco helyett Fonseca a másik oldalon - ő legalább csatár, hátha csinál valamit.
73' Figueiredo helyett Rui Marques érkezett. Ő az utolsó reményünk, hogy jó lesz a meccs.
  70' Cseles szabadrúgás-variációt követően Marquez ívelt a tizenhatoson belül egyedül kilépő Arellano elé, de hosszú volt a labdája.
  69' Jobb oldalról beívelt szöglet után Joao Ricardo elvetődött a labda alatt (az NFL-megfigyelők kihúzták a nevét a noteszből), de Jamba tisztázni tudott a mexikói támadók elől.
68' Angolai csere: Mateus helyett Mantorras jön.
  66' Kabaré. Jamba rúgta hátba az előtte álló védőt a saját tizenhatosa előtt, a labda Omar Bravo elé pattant, aki ziccerben léphetett ki, de laposan, gyatrán Joao Ricardo kezébe gurított. Eh.
  65' Arellano veszélyes jobb oldali beadását Joao Ricardo a levegőben úszva. fél kézzel kapta el. Legalább öt NFL-csapat játékosmegfigyelője írta fel a nevét.
  62' Az iram valamivel nagyobb, mint az első félidőben, viszont még annyi pontos átadás sincs, mint a szünet előtt. Így aztán alig vezetnek valamirevaló támadásokat a csapatok.
  60' Zé Kalanga ívelt középre futtából, de Sanchez lehúzta Akwa elől a beadást.
58' Jamba esett rosszul egy beívelés után, és - sose találják ki - lent is maradt. De aztán meggyógyult ismét. Pineda ettől függetlenül kapott sárgát.
  56' Marquez indítását Franco csúsztatta meg, majd egyből visszakapta, de nem tudott átemelni a kimozduló Joao Ricardo felett. A kapus által elpaskolt labdát Arellano gyengén tette kapura tizenhatról, így az ötösön álló Jamba tisztázni tudott.
  55' A még mindig merész Mendonca lőtt húszról Sanchez kezébe.
  53' Mendes esett el magától, majd belerúgott a közben megérkező Mendoncába. Legalább történt valami.
52' Mexikó cserélt először: Arellano váltja Zinhát.
50' A szingapúri bíró véletlenszerű szabálytalanságokra oszt sárgát: Zé Kalanga ütközött Marquezzel ártatlan helyzetben, és kapott lapot.
  48' Marquez lőtte be élesen jobbról a labdát, de a megkerült Bravót elsodorták a védők középen, és tisztáztak.
  47' Mexikó aktívabban kezd, de még mindig sok a pontatlanság a játékukban, Aki látja Omar Bravót, szóljon neki, hogy meccs van körülötte.
  46' Salcido beadását elvétették a védők, amin Zinha úgy meglepődött, hogy a lábáról tíz méterre pattant a labda. Ez helyzet lehetett volna.
45' Megkezdődött a második félidő. Hátha ez jobb lesz, mint az első.
  A két délutáni meccs annyira jó volt, hogy itt már csak statisztikai okokból is valami hervasztó labdagyilkolásra lehetett számítani. Hogy ez nincs teljesen így, az jobbára Angolának köszönhető, de ettől ez még nem egy jó meccs. Mexikó húsz percig legalább mezőnyfölényben volt, de a világranglista negyedikjének utána hosszú ideig két jó passzra sem nagyon futotta. Az afrikaiak igyekeznek, és korrektül át is jutnak a középpályán, de a tizenhatos előtt az ő tudományuk is elfogy.
45+2' Csak nem fekszik valaki a gyepen? Jamba az, de mielőtt hosszasan ápolhatták volna, a bíró lefújta az első félidőt.
  45' Mexikói helyzet, kéremszépen. Marquez beadása ztán Jamba kezéről Franco elé pattant a labda, de ő pont Joao Ricardóba lőtt.
43' André a középpályán akarta felrúgni a meglóduló Marquezt, és bár nem találta el, a Barcelona védője elesett. A bíró a szándékot büntetve sárgát adott, Szingapúrban szigor van.
  37' Angola beszorította Mexikót, de a beadásaikkal és szögleteikkel nem találják meg az egyszem valódi csatárt, Akwát, így helyzet sincs. A közép-amerikaiak semmit nem mutatnak, csak rugdossák előre a labdákat, minden eredmény nélkül.
  33' Egy jobb oldali beadást Joao Ricardo hatallmas tigrisugrással akart elkapni, de kiejtette a labdát. Végül azonban sikerült összeszednie még az érkező csatárok előtt.
  33' Figueiredo beadása után Akwa 10 méterről fejelt nagyon rossz irányba.
  32' Mivel már tíz perce nem rúgott fel senki senkit, Salcido pótolta a hiányt. Ha Mendonca nem kapja fel a lábát az utolsó pillanatban, csúnyán járhatott volna, így 23 méterről jöhet a szabadrúgás.
  30' A mexikóiak már nincsenek fölényben, és mezőnyben is meglepően pontatlanul futballoznak. Lassacskán az afrikai csapat járatja tetszetősebben a labdát, ami azért váratlan.
  28' A már-már a vakmerőségig bátor Mendonca egy félpályás emeléssel akarta meglepni a kicsit kint álló Oswaldo Sanchezt, de jócskán fölé szállt kapkodva megsuhintott labdája.
  25' A csodaszép rozmárhajat viselő Locót rántotta le Pineda. A megítélt szabadrúgást Mendonca jobbról, jó 25 méterről fölé bombázta.
  24' Angola felbátorodott. A portugálok elleni meccsen kizárólag ollózva labdához érő Akwa lőtt tizenhatról, két védő szorításából hagyományos módszerrel fölé.
  23' Figueiredo annyira meggyógyult, hogy 30 méterről bátran fölé lőtt. Mondjuk megcsúszott az utolsó pillanatban.
  20' Most Figueiredo maradt lent, őt Guillermo Franco szerelte becsúszva, majd a két játékos lába is találkozott. Megint elment egy perc az ápolással.
  17' Jamba rúgta le Guillermo Francót, most őt kell ápolni. Sokat áll a játék.
  16' Pardo beívelt szabadrúgására mozdult ki rosszul Joao Ricardo, ráesett egy védőjére, de végül közös erővel tisztáztak ők ketten.
  15' Mexikó fölényben játszik, de helyzetei nem nagyon vannak.
  14' Marquez 25 méteres, lapos szabadrúgása a sorfalon megpattanva csapódott neki a bal kapufának.
13' Delgado rúgta fel Zinhát az angolai tizenhatos előtt, a szingapúri bíró pedig megelégelte a favágást - pont rosszkor, Delgado ugyanis csak kemény volt, nem szabálytalan.
  10' Jamba rántotta le Guillermo Francót 27 méterre az angolai kaputól. A megítélt szabadrúgást Pardo csavarta a jobb felső sarok felé, de eléggé erőtlenül, így Joao Ricardo könnyedén fogta a lövést.
  9' Zé Kalanga másodszor gyógyul meg.
  8' Ez nem Zé Kalanga napja: letalpalta Pinedát, ám neki fájt jobban, így hordágyon kellett levinni a középpályást.
  6' Szépen adogatva jöttek előre a mexikóiak, de aztán Guillermo Franco egyik lábával elrúgott a másik és a labda felett, így odalett a lehetőség.
  5' Pardo ívelt egy szabadrúgást Joao Ricardo kezébe, így nem lett semmi az ígéretes helyzetből.
  3' Zé Kalangát kell ápolni, miután Francóval ütközött.
  1' Salcido 23 méterről lőtt nem sokkal fölé.
1' Mexikó kezdte a mérkőzést.

Hollandia

Elefántcsontpart

A mérkőzés végeredménye:

2-1

(2-1)

A holland válogatott Argentínával karöltve bejutott a legjobb 16 közé. Elefántcsontpart ugyan szimpatikus játékot mutatott mindkét eddig lejátszott mérkőzésén, de talán rutintalanságának és szerencsétlen sorsolásának köszönhetően elveszítette esélyét a továbbjutásra.
90+3' De már nem történt semmi, vége a mérkőzésnek.
90+3' És még egy szabadrúgás. Landzaat kapott közben sárgát.
  90+3' Még egy szöglet lehet az utolsó remény az elefántoknak.
  90' Három perc a hosszabbítás. Ennyi választja el az Oranjét a nyolcaddöntőtöl.
  90' Van der Vaart fordult kapura 13 méterre a kaputol, kissé balra. Középre tartó lövését azonban Tizie magabiztosan hárította.
  88' Van Persie élesen középre lőt, ám a labda mindenki mögé érkezett.
  A két csapat még soha nem találkozott egymással, se tétmeccsen se barátságos mérkőzésen.
  85' Robben egy visszacsel után az égbe lőt. Jobb oldalról, a 16-os sarkárol.
  83' Yapi-Yapo kereste a lövőhelyzetet a 16-os vonalán. Középre érve ezt megtalálta, de lapos jobb sarokba tartó lövése nem okozott gondot a holland kapusnak.
  80' Drogba cselezte be magát a 16-oson belülre, ám Boulahrouz szépen tisztázott.
  78' Drogba fejelt kapura egy szögletet követően. 5 méterről leadott fejesét Van Persie a gólvonalról kivágta.
75' Kone helyett Akali érkezett a másik oldalon Van Nistelrooyt Landzaat váltotta.
  73' Dindane kerste a lövőhelyzetet, de végül csak a védőkbe tudott bombázni.
  72' Óriási holland helyzet! Robben cselezte be magát a 16-oson belűlre, majd éles szögből leadott lövését Tizie hárította. A kipattanót Van Nistelrooy önzőzte el.
  70' Dindane próbált kiharcolni egy 11-est, de a bíró nem ette meg a színészkedést.
66' Villan a sárga. Boka rúgta fel a kilépő Van Persie-t.
  65' Arjen Robben és Didier Drogba, a Chelsea két támadója, csapatuk első mérkőzésén a mezőny legjobbjai voltak. Most még 25 percük van a bizonyításra.
62' Yapi-Yapo, és Dindane érkezett a pályára Romaric és Bakary Kone helyett
58' Van Bommel kapott sárgát. Letalpalta Zokorát.
  58' Bokát ápolják már több perce.
  55' Meite 30 méterről laposan lőt, de Van der Saarnak nem okozott problémát a hárítás.
  54' Eboue kapta vissza a labdát Yaya Tourétol, de a 11 méterről jobbról leadott lövése egy védőben elakadt.
  51' Van Nistelrooy 18 méterről leadott lövését Tizié magabiztosan hárította.
50' Sneijder helett Van der Vaart a őályán.
  49' Toure szabadrúgása 30 méterről mozgatta meg Van Der Saart.
  47' Van Persie bal lábas jobb szélről leadott lövése az első említésre méltó esemény a második félidőben.
  46' A szünetben Boulahrouz érkezett Heitinga helyére.
46' Elkezdődött a második játékrész.
  A vb egyik legélvezetesebb játékrészén vagyunk túl, ahol Elefántcsontpart több helyzetet alakított ki, mint Hollandia és 2-0-ás hátrányban sem omlott össze. A tulipánosoknak meg kell szilárdítaniuk védelmüket, ha meg akarják tartani minimális előnyüket.
45'+2' Vége az első félidőnek.
  45' Bakary Kone került helyzetbe, de csúnyán fölé - mellé lőt, 13 méterről, jobbról.
  44' Van Persie tesztelte Tiziét. Sélről, az alapvonaltól 10 méterreől lőtt. A mellétartó lövést a kapus szögletre tolta.
  42' Drogba fordulhatott egy labdaszerzést követően, de a kettő-egyes szituációt elszúrta. Rosszul passzolt társának vagy úgy is mondhatnánk Van Bronckhorst tisztázott remek ütemben.
40' Drogba rúgott oda Van der Saarnak. Sárga lap!
38' Bakary Kone góljával 2-1. Az afrikai játékos elment két holland védő mellett, majd futtából 16 méterről, kissé jobbról irgalmatlanul kilőtte a hosszú sarkot.
  36' A beívelt szabadrúgást Drogba 8 méterről a kapu fölé fejelte.
35' Mathijsen is besárgult. Miután felrúgta Drogbát.
34' Sárga Robbennek. A holland játékos betört a büntetőterületre, majd két védő között feldobta magát.
  33' Zokora forgácsolta szét a keresztlécet.
  30' A hollandok helyzetkihasználása parádés: két lövés, két gól.
27' Van Nistelrooy góljával 2-0. Robben két csel után ugratta ki a csatárt. A jelenleg még manchesteri játékos az átvétel után 13 méterről "okosan" az elvetődő kapus fölött a hálóba bikázott.
24' Zokora kapott sárgát, miután felrúgta Van Bommelt.
23' Van Persie húzott balról befelé, ám szabálytalankodtak ellene. A szabadrúgásból a sértett hatalmas gólt lőtt. 1-0. 18 méterről kissé jobbról, bal belsővel kilőtte a hosszú sarkot.
  20' Nem játszik megilletődötten az afrikaiak, többször veszélyeztették a holland kaput.
  17' Arouna Kone hagyta ki a mérkőzés eddigi legnagyobb helyzetét. Jobb oldalról az ötös sarkárol tüzelt, a labda a rövid sarok mellett hagyta el a játékzeret.
  15' Romaric lőtt ballal a 16-os jobb sarkátol. Van Der Saar magabiztosan védett.
  12' Eboué próbálta Van Bronckhorst mellett elvinni a labdát a 16-oson belül, a holland védő kézzel visszahúzta a jobbhátvédet. A bíró sípja néma maradt.
  10' Bakary Kone Kone cselezgettett a 16-os bal sarkánál, de a holland védők közös erővel szerelték.
  8' Van Persie lépett rá a labdára ígéretes helyzetben.
  6' A hollandok az első pillanattól saját, rövidpasszos játékukat próbálják játszani. Elefántcsontpart inkább a kontrákra épít.
  3' Drogba vette át a labdát zseniális mozdulattal, kézzel. Beadása azonban rossz volt. A bíró nem vette észre a turpisságot.
  2' Bakary Kone szabálytalansága vezette fel a mérkőzést.
1' Az Oranje kezdte a mérkőzést.

Argentína

Szerbia és Montenegró

6-0

(3-0)

Nem volt egy súlycsoportba a két csapat. A szerbek semmit sem mutattak valós tudásukból, és gyakorlatilag elveszítették esélyüket a továbbjutásra. Az argentinok a második félidőben fél gőzzel is akkor szereztek gólt amikor akartak, s jelezték hogy komoly esélyesek akár a végső győzelemre is.
90' Hosszabbítás nélkűl vége a mérkőzésnek.
88' Messi: 6-0! Riquelme, Tevez, Messi összjáték után a Barcelona támadója betört a bűntetőterületre, majd okosan Jevrics lába között a hálóba gurított.
85' Tevez parádés egyéni alakítása után 5-0. A cserejátékos előbb fölbőrözte Gavrancsicsot, majd Duljajt is elküldte gyufáért és okosan 10 méterről bal oldalról a hosszú alsóba tekert.
  84' A szerb válogatott a selejtezők alkalmával mindössze egy gólt kapott. Akkor a spanyol Raúl talált be.
78' Crespo góljával 4-0. Messi húzott el a bal oldalon, laposan középre gurított, ahol Crespo érkezett és kíméletlenűl kihasználta az adódó lehetőséget. Az üres kapuba bombázott.
  76' Gavrancsics lőtt kiszotított helyzetből, meglepően jól. A labda azonban az oldalhálóban landolt.
75' Messi érkezett Maxi Maxi Rodriguez helyére.
  73' Az argentinok hosszú perceken át jegelték a labdát, míg ellenfelük végre hozzáért a játékszerhez.
69' Milosevics helyett Vukics érkezik.
65' Kezsman nem bírta idegekkel. Páros lábbal, kíméletlenűl rácsúszott Mascheranóra, a bíró jogosan mutatta fel a piro cédulát.
  64' Argentína visszavett az iramból, de Szerbia így sem tud mit kezdeni dél-amerikai ellenfelével.
  61' Krsztajics remek, bal oldali beadását fejelték ki a védők az ötösön érkező Milosevics elől beadását
59' A 22 éves Tevez érkezett Saviola helyére.
  56' Kezman emelte át a labdát a bal oldalról Milosevic felé, a csatár azonban nem érte el a labdát az ötösön.
  55' Riquelme vágott a sorfalba egy igéretes helyről elvégzett szabadrúgást.
  51' Crespo két remek csel után lőtt 18 méterről, kissé balról. Jevrics azonban, ha nem is magabiztosan de hárított.
49' Koroman helyére érkezett Ljuboja.
  47' Egyből Milosevics veszélyeztetett jó 25 méterről. Abbondanzieri szögletre tolta a lapos lövést.
46' Elkezdődött a második játékrész. Ivan Ergics érkezett Nadj helyére, a szünetben.
  Az argentin válogatott már az első játékrészben eldöntötte a mérkőzést, s gyakorlatilag már a legjobb 16 között van. A szerbek, akik vérmes reményekkel érkeztek a vb-re, nem bírtak a "halálcsoporttal".
  45' Két perc a hosszabbítás.
42' Krsztajics kapott sárgát miután beleszállt Saviolába.
41' Maxi Rodriguez góljával 3-0. Saviola cselezte be magát a 16-oson belűlre jobb oldalról, majd lőtt. A labda Jevricsről Maxi Rodriguezhez pattant, aki az ötös sarkáról a rövid kapufa segítségével a kapuba gurított.
  40' Magabiztosan játszik Argentína, a második gól óta uralja a mérkőzést. Szerbia nem bír mit kezdeni ellenfelével.
36' Sípszó után Crespo emelt a kapuba. Sárga lap. Elötte a bíró tévesen lesn állította meg az argentin csatárt.
31' Cambiasso góljával 2-0. Maxi Rodriguez Crespo elé játszott, aki lekészítette gyönyörűen a középpályásnak a labdát. Az Inter játékosa remek mozdulattal a kapuba tekert 12 méterről.
27' Nadj kapott sárgát, miután visszahúzta ellenfelét.
  26' Koroman hasonló helyzetből leadott szabadrúgását követően kifelé kapott szabadrúgást Argentína.
  25' Riquelme rövid sarok irányába tekert szabadrúgását a védők szögletre fejelték.
  22' Kezdeti rohamok alábhagytak, az utóbbi percekben igazi góllelyzet nem alakult ki.
  19' Kezsman huzott el a bal szélen, a beadásár érkező Milosevics azonban szabálytalankodott Heinzével szemben.
17' Cambiasso állt be Lucho helyére.
  15' Kezsman léphetett volna ki egy előreíveléssel, de a labda kicsit hosszú volt.
  13' Riquelme jobb oldali szabadrúgása okozott némi problémát, de Sorin kivágta a labdát a jobb helyzetben lévő Crespo elől.
  10' Djordjevics vette le mellel a labdát, a kaputól 18 méterre kissé balra, majd fordulásból egyből tüzelt. A labda a bal kapufától 5 méterre gurult ki az alapvonalon.
6' Vezet Argentína. Maxi Rodriguez kapott remek labdát Saviolatól a 16-os bal oldali sarkánál, majd labdaátvétel után spiccel kilőtte a hosszú sarkot. 1-0 A gól után nem sokkal Koroman kapott sárgát Sorin elleni szabálytalansága után.
1' Elkezdődött a mrékőzés: az argentinok hozhatták játékba a labdát.