Játéknapok történései (percről-percre...

Játéknapok történései (percről-percre... : Június 17.

Egyesült Államok

A mérkőzés végeredménye:

1-1

(1-1)

90+3' Véget ért a találkozó. A második félidőben gyorsan emberhátrányba kerültek az amerikaiak, de ez egyáltalán nem játszott a játékon: mindkét csapatnak volt lehetősége megszerezie a vezetést, de a helyzetek sorban kimaradtak. Az utolsó negyedórára elfáradtak az amerikaiak, s ekkor az olaszok már nyomasztó fölényben játszottak, de helyzetbe ritkán kerültek. A pontosztozkodás megérdemelt.
  90' Egy beívelés után Gilardino fejelt 8 méterről a kapu mellé.
  79' Del Piero szúrta kapura a labdát 24 méterről. A bombaerős lövést Keller hárította bravúrral.
  73' Pirlo emelt Del Piero elé a 16-oson belülre, aki egyből emelt, de Keller óriási bravúrral ki tudta tenyerelni a labdát. A kipattanót megint ő kaparintotta meg, de lövése ezúttal egy védőben akadt el.
70' Zambrotta lökte le Cherundolót, amiért sárga lapot kapott.
  68' Zambrotta cselezett befelé a bal oldalról, amjd 22 méterről lőtt, centikkel a bal oldali kapufa mellé.
  65' Az imént beállt Beasley lőtt kapura a bal oldalról. A labda útjában állt McBride - lesen - s bár nem ért a labdához, zavarta Buffont, aki ugyan bevédte a labdát, ám a játékvezető nem adta meg a gólt.
  64' Amerikai kontra során Reyna passzolt McBride elé, aki óriási helyzetben a kapu mellé lőtt.
63' Dempsey helyett Beasley a pályán.
62' Tonit Iaquinta váltotta.
  61' Perrotta kapott kitűnő kiugratást a jobboldalon, majd 7 méterről kiszorított helyzetből a kapu fölé bombázott.
  58' Reyna rázta le védőjét, majd a kaputól 18 méterre lőtt, de méterekkel az olasz kapu mellé.
54' Zaccardo helyére Del Piero állt.
  53' Pirlo végzett el egy szabadrúgást. A beívelését Bocanegra csúsztatta saját kapujának felső lécére.
52' Csere az amerikaiaknál Convey helyére Conrad állt.
  48' Pirlo végezte el az az előbbi szabálytalanság utáni szabadrúgást, az amerikai kaputól 23 méterre. Lövése után a labda centikkel kerülte el a kapu jobb felső sarkát.
47' Most az amerikaiak kerültek emberhátrányba. Pope buktatta Gilardinót, amiért sárga lapot kapott. Miután volt már neki egy ilyen, megkapta a pirosat is.
46' Megkezdődött a második félidő.
45+2' Véget ért a félidő, amely izgalmas és fordulatos találkozót hozott. Meglepő módon az amerikaiak kezdtek veszélyesebben, éppen ezért volt váratlan az olaszok vezető gólja. Igaz, néhány perccel később saját maguk hozták fel megint az ellenfelet, egyrészt egy öngóllal, másrészt egy felesleges kiállítással. Ezt követően megintcsak az amerikaiak játszottak fölényben, de újabb gólt már nem sikerült szerezniük, ráadásul a játékrész utolsó percében ők is megfogyatkoztak, így nyílt második félidőre van kilátás.
44' Megint egyenlő a létszám: Pirlo lábára csúszott rá nyújtott lábbal Mastreni, amiért kiállította őt az uruguay-i játékvezető.
  43' Reyna kényszerítőzött Donovannel, s a visszakapott labdát 14 méterről lőtte a kapu mellé.
  42' Mastroeni lőtt 30 méterről, s a labda csak centikkel kerülte el a kapu bal felső sarkát.
35' Taktikai csere a megfogyatkozott olaszoknál: Totti helyére Gattuso állt.
  33' Bal oldali amerikai szöglet után Bocanegra fejelt öt méterről a kapu fölé.
  31' Toni kapott egy kitűnő labdát a bal oldalon. Bevezette a labdát a 16-oson belülre, de kisodródva, 9 méterről ellőtte a kapu előtt.
28' Emberhátrányban az olaszok. De Rossit állította ki a játékvezető, mert lekönyökölte McBride-ot. Az amerikai játékos vérző fejjel sétált az oldalvonalon túlra.
27' Gyorsan jött az egyenllítés. Convey végzett el egy szabadrúgást a jobb oldalról, az alapvonaltól 12 méterre. A beívelt labdát a hosszú oldalon állo Zaccardo akarta kirúgni, de bal lábáról éppen az ellenkező irányba, az olasz kapu jobb alsó sarkába pattant a labda. Öngól 1-1
22' Vezet Olaszország! Pirlo végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, 24 méterről. Az élesen belőtt labdát Gilardino az ötösön csúsztatta előrevetődve a kapu jobb alsó sarkába. 1-0
21' Pope rántotta le Gilardinót, amiért ő is besárgult.
  18' Dempsey kapott remek labdát az olasz 16-os előterében, a jobb oldalon. A középpályás kapura fordult és nem sokkal lőtt a kapu jobb oldala mellé.
  16' Dempsey adta be a labdát a jobb oldalról. a labda mindenki mellett elszált, így a hosszú oldalon érkező Convey elé került, aki nyolc méterről kapásből a kapu fölé bombázott.
  15' Szabadrúgást végezhetett el az amerikai csapat középről, az olasz kaputól 17 méterre. Convey lőtt kapura, a labda megpattant a sorfalon, így pattant a kapu mellé.
5' Totti kapott sárga lapot, mert buktatta Dempsey-t.
1' Az uruguay-i játékvezető sípszavára az amerikaiak kezdték a találkozót.

Csehország

Ghána

A mérkőzés állása:

0-2

(0-1)

90+3' Véget ért a mérkőzés. A csehek a második félidő elején mindent megtettek az egyenlítésért, de semmi nem jött nekik össze. A fellazuló védelmük mellett a ghánaiak pedig tetszés szerint vezethették kontráikat, s hagytak ki jobbnál jobb lehetőségeket. Egy ilyen során került a kiállítás sorsára Újfalusi. Bár a büntetőt a ghánaiak kihagyták, egy újabb kontrát kihasználtak, s ezzel eldöntötték a találkozót, amelyet megérdemelten nyertek.
92' Grygerát buktatta Habib, amiért sárga lapot kapott.
85' Az első gól szerzője Gyan helyére Pimpong érkezett.
82' Eldőlt a meccs. A fellazult cseh védelem közepén Muntari kapott egy remek labdát a kaputól 12 méterre, kissé jobbra, s miután kapura fordult a bal felső sarokba bombázta azt. 0-2
80' Amoah helyére Eric Addo érkezett.
  79' Asamoah kapott egy remek labdát a 16-os vonalánál, majd 12 méterről laposan lőtt, de Cech ezúttal is védett.
  77' Rosicky próbálkozott 28 méterről, de a labda a kapu fölött szállt el.
75' Boateng kapott sárga lapot, mert buktatta a kiugró Rosickyt.
  72' Amoah cselezgetett a cseh 16-os jobb oldalánál, majd éles szögből lőtt, de Cech ezúttal is védett.
68' Cseréltek a csehek: Plasil helyére Sionko érkezett.
66' Gyan először a játékvezető engedélye nélkül végezte el a büntetőt, ezért sárga lapot kapott. Másodszorra viszont a baloldali kapufát találta telibe, ahonnan a mezőnybe pattant vissza a labda.
65' Tizenegyeshez jutott Ghána, miután Ujfalusi buktatta a 16-oson belül Boatenget. A védőt ki is állította az argentín játékvezető.
  56' Egy jobb oldali beadást mindenki elvétett, a hosszú oldalon érkezett Plasil, kapuralövését Kingston nyomta szögletre.
55' Poborsky helyére Jiri Stajner állt be.
  52' Gyan cselezgetett a cseh térfélen, majd a 16-os előterőből lőtt. Cech kapus vetődve ütötte szögletre a kapu bal oldalába tartó labdát.
49' Lokvenc kapott sárga lapot, mert buktatta Shillát.
46' Megkezdődött a második félidő. A szünetben mindkét csapat cserélt: a cseheknél Galásek helyén Polak, a ghánaiaknál Addot Boateng váltotta.
45+1' Véget ért a félidő. A gyors ghánai gól szinte sokkolta a cseheket, akik nem igazán tudtak kibontakozni támadásban, igaz Koller és Baros nélkül nincsenek könnyű helyzetben. a ghánai csapat végig támadásban maradt, s tetszetős játékot bemutatva megérdemelten vezet.
  43' Nedved indította a jobb szélen kiugró Poborskyt, aki középre adott, s az érkező Rosicky 8 méterről kevéssel lőtt a kapu jobb alsó sarka mellé.
40' Essien tartott rá Nedved lábára, ő is besárgult.
  39' Appiah most 19 méterről lőtt. A labda nem volt túl erős, de csak centikkel ment el a cseh kapu jobb alsó sarka mellett.
  32' Gyan kapott egy remek indítást, betört a 16-oson belülre, s jobbról 13 méterről lőtt, de a kilépő Cech kapus ezúttal védett.
  30' Gyorsan jött a válasz a túloldalon, egy beívelt labdát Amoha szelidített meg a cseh 16-oson belül, majd 7 méterről kapura fordult, s csak kevéssel lőtt a bal alsó sarok mellé.
  29' Gyors cseh akció után Nedved adta ki a labdát a jobb oldalon üresen érkező Poborsky elé, aki bevezette a labdát a 16-oson belülre, majd éles szögből kevéssel lőtt a kapu jobb alsó sarka mellé.
  27' Egy szöglet után kifejelt labda Muntarihoz került a cseh 16-os jobb oldalánál, éles szögből lőtt, a kapu fölé.
  25' Jankulovskit ugratták ki a bal oldalon, aki az alapvonaltól 12 méterre lövésszerű beadást engedett el, de végül Kingston kapus könnyedén hárított.
  23' Megint Appiah vezette fel a labdát, s megint nem támadták, úgyhogy lőtt. A mostani kisérlet azonban gyengébbre sikerült: 27 méterről jócskána kapu jobb oldala mellé durrantott.
18' Addo buktatta Plasilt, amiért megkapta a találkozó első sárga lapját.
  14' Appiah kapta meg a labdát a cseh térfél közepét, egy darabig vezette, s miután senki sem támadta, 25 méterről kapura tűzte. Végül fél méterrel lőtt a bal alsó sarok mellé.
  12' Lassan ocsúdnak a sokkból a csehek. Rosicky indította Nedvedet, aki 18 méterről lőtt, de pont középre, így Kingston kapus könnyedén hárított.
  10' Appiah végezhetett el egy szabadrúgást a cseh kaputól 28 méterre. Ez lövésnek gyenge, ívelésnek viszont túl erős volt, így a labda végül Cech kapus ölében landolt.
2' Óriási meglepetésre gyorsan megszerezte a vezetést Ghána. Egy szöglet után röviden szabadítottak fel a cseh védők. Így Appiahhoz került, aki indította a középen üresen álló Gyant, aki a lapbda átvétele után 14 méterről a kapu bal alsó sarkába lőtt. 0-1
1' Az argentín játékvezető sípszavára a csehek kezdték a találkozót.

Portugália

Irán

2-0

(0-0)

Portugália megérdemelten nyert, többet birtokolta a labdát és a kapu előtt is sorra alakította ki a helyzeteket. Az első félidőben még kimaradtak a lehetőségek, de a második játékrészben Deco remek lövése felszabadította a gátlásokat. A luzitánok ezzel a győzelemmel továbbjutottak, míg Íránnak már csak egy mérkőzése maradt az idei világbajnokságon.
95' Vége a mérkőzésnek.
  95' Ronaldo lőtt még egy gólt, de les miatt a találat érvénytelen.
  94' Pauleta került ziccerbe, de a 7 méterről, jobbról leadott lővését Mirzapour védte.
  90' 5 perc a hosszabbítás.
88' Golmohammadi helyett Bakhtiarizadeh érkezik.
88' Figo is lejön, helyette Simao Sabrosa a pályán.
87' Golmohammadi kap sárgát.
81' Deco kap pihenőt. Halyére Tiago érkezik.
79' Ronaldo bevágta. 2-0 A manchesteri játéekos a jobb fölső sarkot választotta, míg a kapus a másik irányba vetődött.
  78' 11-est kapott Portugália. Figo húzta el alabdát Golmohammadi mellettt, az iráni védő azonban csak fölrúgni tudta az aranylabdás játékost.
73' Kaebi kapott sárgát, miután buktatta Ronaldót.
  68' Khatibi hagyta ki az eddigi legnagyobb iráni helyzetet. Remek kiugratást követően bal oldalról az ötös sarkáról azonban keresztbe lőt a kapu elött.
65' Madanchi helyett Khatibi érkezett, Petit Manichet váltotta.
64' Karimi helyett Zandi a pályán.
64' Vezet Portugália Deco góljával. Figo cselezett balról befelé a bal oldalról, majd lövésre készítette a labdát Deconak, aki estében 20 méterről a jobb fölső sarokba bombázott.
62' Costinha rúgta föl Madancsit. Sárga lap'
  61' Figo bal lábas lapos lövése 25 méterről nem okozott problémát.
  Továbbra is Portugália kezdeményez többet. Nehéz elképzelni, hogy Irán ezen a mérkőzésen gólt szerez.
  55' Ronaldo bolondította megint védőjét, majd ballal a bal oldalról laposan lőt. Az iráni kapus ismét a helyén volt.
  54' Pauleta sarkalt kapura egy bal oldali beadást a kaputól mintegy 8 méterre. A labda azonban fölészállt.
  53' Pauleta indult saját térfeléről, de végül nagyon gyengén passzolt így gólhelyzet nem alakult ki.
48' Portugália még soha nem veszített második mérkőzést a vb-k történetében. Deco rúgta meg Nosrati vállát, sárga lap!
  46' Elkezdődött a második félidő.
  A portugálok óriási mezőnyfölényben játszanak, de a kapu elöt még nem elég pontosak. Az irániak erejét gyakorlatilag teljesen felemészti a védekezés, így gólt csak a szerencsének köszönhetően szerezhettek volna.
45'+2' Vége az első játékrésznek.
44' Mi az hogy folytatja Miguel! Helyzetbe kerül. Egy indítás után az ötös sarkáról célozta meg a hosszú sarkot, de Mirzapur parádés mozdulattal védett. Figo már bent látta a labdát. A helyzet után Pauleta kapott sárga lapot.
  43' Miguel tudja folytatni a játékot.
  42' Miguel fejelt össze Nosrativa. Percek óta a földön ápolják a portugált.
  Irán harmadik vb-szereplése az idei, eddig egy mérkőzést tudtak nyerni.
  35' Ronaldo cselezett balról, majd 15 méterről löt a rövid sarok irányába, a labda az oldalhálót találta el.
  33' Megint egy szöglet okozott bonyodalmat az iráni kapu előtt. Ronaldo vállalta rá a kapura a labdát, de egy védőben elhalt a játékszer.
31' Madancsi kapott sárgát Ronaldo ellen elkövetett szabálytalanságáért.
  30' Felborul a pálya! A labdabirtoklás 73-27%, a portugálok javára.
  29' Figo szögleténél Ricardo Carvalho emelkedett a legmagasabbra, de az ötösről leadott fejese a hosszú alsó sarok mellett hagyta el a játékteret.
  27' C. Ronaldo egy biciklicsellel elhúzott az alapvonalig, a jobb oldalon, majd váratlanul lövésre szánta el magát. A labda arövid felső sarok fölött hagyta el a játékteret.
  25' Pauleta 47 gólos a portugál válogatottban.
  21' Deco vitte el a labdát a félpályánál 3 ember között, de indítása kicsit hosszú volt Pauletának.
19' Nekounam kapott sárgát, miután térden talpalta Figót. Az iráni játékos kihagyja a következő mérkőzést.
  15 Figo egy jobb oldali szabadrúgást készített le kapáslövésre Maniche-nak. A portugál 20 méterről leadott kapáslövése a védőkről csapódott szögletre.
  13' Deco kapott remek labdát Figótól, majd egy pazar labdaátvétel után a rövid felső sarkot célozta meg az 5-ös sarkáról. Mirzapur hatalmas bravúrral védett.
  10' Miguel cselezte be magát jobb oldalról a 16-oson belülre, de lövésébe az iráni védők beleléptek.
  8' Maniche pörgette fel magának a labdát a szöglet után, majd jó 23 méterről kissé jobbról lőt. A labda 1 méterrel ahosszú sarok fölé-mellé ment
  7' Figo és Nuno Valente kevergetett a bal oldalon, de a védők tisztáztak.
  4' Portugália estleges győzelmével továbbjutna.
1' Irán kezdte a mérkőzést.