Játéknapok történései (percről-percre...

Játéknapok történései (percről-percre... : Június 18.

Franciaország - Koreai Köztársaság ; Brazília - Ausztrália ; Japán - Horvátország

Koreai Köztársaság

A mérkőzés végeredménye:

1-1

(1-0)

A franciák a saját csapdájukba estek. Azt gondolták biztos 1-0-lal kihúzzál a mérkőzést, de Pak Dzsi szung gólja keresztül húzta a számításaikat. Franciaország válogatottjának így mindössze két pontja van, és az utolsó fordulóban mindenképp nyernie kell a továbbjutáshoz.
  90+4' Vége a mérkőzésnek.
  90+3' An Dzsung Hvan lőhettett 20 méterről, jobbról, szabadrúgásból, de a labda a kapu jobb oldala mellé szállt.
90+1' Zidane helyett Trezeguet lépett pályára.
88' Malouda helyett Dhorasoo állt be.
  87' Zidane bal oldali szögletét Henry fejelte 8 méterről a kapu fölé.
86' Zidane a helyzet után mérges lett, két kézzel szándékosan ellökött egy védőt, amiért a sárga laot kapott. A középpályás a következő meccsen a két sárga miatt nem játszhat.
  85' Zidane ugratta ki közélpen Henryt, aki 12 méterről hatalmas helyzetből lőtt a kapujából remekül kimozduló Li Vun Dzsébe a labdát.
  82' Ribery ment el a jobb oldalon, középre passzol Vieira elé, aki 16 méterről jócskán a kapu fölé bombázott.
81' Szeol Ki Hjon jobb oldali beadása után Cso Dzse Dzsin fejelte középre a labdát a hosszúldalról, ahol Pak Dzsi Szung perdített a kapu bal oldalába. 1-1
79' Abidal kapott sárga lapot, mert Li Jung Pjót buktatta. a francia védő az előző mérkőzésen is kapott sárga lapot, ezért ki kell hagynia az utolsó csoportmeccset.
  77' Ribery hozta ki nagyszerűen a labdát két ember közül, kiugratta volna Henryt, de az átadása hosszúra sikerült, így az Li Vun Dzse zsákmánya lett.
  74' Jobb oldali franci a szöglet után az egyik koreai védő előre vetődve tisztázott, de pont Malouda elé, aki egy átvétel után 25 méterről a kapu jobb felső sarka fölé lőtt egy méterrel.
72' Li Csun Szu helyett An Dzsung Hvan lépett pályára.
69' Li Hót nem engedték vissza a csapat orvosai, ugyanis valószínűleg kisebb agyrázkódást szenvedett. Helyére Kim Szang Sik állt be.
  65' Vieira és Li Ho került egy párharc után a földre, és ápolás miatt áll a játék. A francia játékos véletlenül beletérdelt a földön fekvő koreai fejébe.
  63' Sagnol indult meg a jobb összekötő helyén, kicselezett három embert, majd a tizenhatosról lőtt, de a labdába Kim Nam Il beleveztődött, így a franciák jutottak szöglethez.
60' Wiltord helyett Ribery állt be.
  58' Wiltord passzát Malouda lőtte el a tizenhatos bal oldaláról, de a labda elkerülte a kapujobb oldalát.
  57' A a nem túl magas termetű koreaiak eddig huszonkilencszer próbálkoztak felíveléssel.
  55' Li Csun Szu ívelt a tizenhatoson belülre jobbról egy szabadrúgást, középen Kim Dong Dzsin 10 méteres fejese kerülte el a kaput.
  50' A második játékrészben eddig kapu felé sem szállt a labda...
  46' A szünetben a koreaiak cseréltek: Li Eul Jang helyett Szeol Ki Hjon ált be.
46' Elkezdődött a második játékrész.
  A francia válogatott sokkal magabiztosabban lépett pályára és megérdemelten szerezte meg a vezetést Henry révén. Az első félóra elteltével kettőre nőhetett volna Franciaország előnye, de Vieira gólját nem látta benn Benito Archundia játékvezető.
45+2' Vége az első félidőnek. Ápolás miatt két perc volt a ráadás.
  45' Egy perc lesz a hosszabbítás.
  40' A koreaiak tizenhatosán belül pattant a labda, Zidane rajtolt rá, de nem elég, hogy kézzel ütötte el azt, még fel is lökte az egyik tisztázni igyekvő védőt.
  37' Li Csun szu ívelt középre a egy szabadrúgást a bal oldalról, mintegy 30 méterről, a labda elszállt mindenki feje felett-mellett, de a francia csapat szerencséjére a bal kapufa mellett suhant el.
  31' Zidane nagyszerűen adott be egy szögletet a bal oldaról, Vieira 6 méterről a kapu közepe felé fejelt. A labdát Li Vun Dzse kiütötte, de már csak a gólvonal mögül, de a játékvezető úgy látta, hogy nem volt gól, így továbbot intett. Tévedett.
28' Kim Dong Dzsin kapott sárga lapot, mert buktatta Maloudát.
  28' Vieira ugratta ki negyszerűen Henryt, aki két védő szorításában betört a tizenhatoson belülre, az ötös közelébe érve elesett, de a játékvezető sípja néma maradt. A francia támadó tizenegyest reklamált.
  27' A sarokrúgást Malouda végezte el a jobb oldalról, a hosszú oldalon Zidane ugrott fel fejelni, de a labda két méterrel a kapu fölé ment.
  27' Henry 28 méteres szabadrúgása vágódott szögletre a sorfalról.
  24' Malouda verekedte be magát a tizenhatos előterőébe, majd egy emberrel a nyakán 18 méterről jócskán a kapu bal oldala mellé lőtt.
  22' Egy hosszú előreívelés után Pak Dzsi Szung lépett volna ki, azonban a visszafutó Gallas belecsúsztatott a labdába, Barthez kint állt a kapujából, de szerencséjére a labda a kapu fölé szállt.
  15' Az első negyedórában, ahogy az várható volt a franciák támadtak többet, és teljesen megérdemelten, igaz egy némileg szerencsés góllal szerezték meg a vezetést.
11' Li Ho kapott sárga lapot, mert Maloudát buktatta hátulról.
10' Wiltord tolta meg a labdát a kaputól 20 méterre, de a lövése Kim Nam Il talpán irányt változtatott és így pont Henry elé került, aki egy átvétel után 10 méterről a kapu jobb oldalába a lőtt. 1-0
  7' Henry ugratta ki nagyszerűen Wiltordot, aki 9 méterről a kapujából kimuzduló Li Vun Dzse lábába lőtt.
  5' Sagnol jobb oldali beadása után Kim Jang Csul mentett az érkező francia támadók elöl.
  4' Malouda jobb oldali szögletét ütötte az oldalvonalon kívülre a koreai kapus.
1' A franciák kezdték a mérkőzést.

Brazília

Ausztrália

2-0

(0-0)

A gólok után is bátran támadott az ausztrál csapat, és az eredmény ugyan papírformát mutat, a braziloknak szerencséjük volt, hogy nem kaptak gólt a második félidőben.
90+4' A bíró lefújta a mérkőzést.
  90+3' Majdnem újabb gól született, Kaká 11 méterről centikkel lőtt a kapu fölé.
89' Fred közeli találatával már 2-0. Robinho a 16-os jobb sarkáról lőtte el laposan, Schwarzer kapufára mentett, a kipattanót pedig Fred pofozta a hálóba.
88' Csere a braziloknál: Adriano helyére a most debütáló Fred jön be.
  86' Egy nagyszerő kiugratást Viduka emelt át a rosszul kifutó Dida fölött, a labda nem sokkal ment fölé.
  85' Bresciano végzett el szabadrúgást 25 méterről, erős lövése nem sokkal ment mellé.
84' Robinho kapott sárga lapot reklamálásért.
  83' Roberto Carlos végzett el szabadrúgást 20 méterről, de a védőkről szögletre pattant.
  80' Egy beívelést Bresciano 12 méterről lőtt kapura félfordulattal, Dida bravúrral hárította a kapu jobb oldalába tartó lövést.
  78' Robinho lőtte rá a 16-os jobb sarkától, de Schwarzer elvetődve védett.
  77' Impozáns támadást vezettek a brazilok, végül Robinho fejese fölé szállt.
  72' A frissen beállt Robinho cselezgetett 21 méterre az ausztrál kaputól, majd Chipperfield mellett megtolta és ellőtte, de lövése 3 méterrel elkerülte a kapu jobb felső sarkát.
71' Kettős csere a braziloknál: Ronaldo helyére Robinho, Emerson helyére Gilberto Silva állt be.
  70' Kaká lépett ki egy jó csellel a saját térfelén, majd 20 méterről lőtt, de Schwarzer elvetődve védte.
69' Csere az ausztráloknál: Moore helyett Aloisi a pályán.
  68' Egy sikertelen brazil támadást követően Kewell sprintelt a bal oldalon, majd 20 méterről leadott lövése nem sokkal ment a kapu fölé.
  63' Emerson ívelte be balról a labdát Roberto Carlosnak, aki hajszál híján el is érte, de végül Schwarzeré lett a beadás.
  57' Robero Carlos felszabadító fejese után Dida rosszul mozdult ki a kapujából. A labda Kewell elé került, aki hatalmas helyzetben a kapu fülé rúgta a labdát.
56' Bresciano kapott nagyszerű labdát a jobb oldalon, de hosszú sprint után Ze Roberto utolérte, és szerelte az ausztrál játékost. Ezt követően csreréltek az ausztrálok: Cahill helyett Kewell jött be.
  49' Adriano találatával vezet Brazília.
A 16-os bal sarkánál cselező Ronaldo cseleit követően Adrianóhoz passzolt, aki röviden megtolta a labdát, és a vetődő kapus mellett laposan kilőtte a kapu bal alsó sarkát. 1-0
  46' A magyar csapat izgalmas végjáték után 10-9-re alulmaradt Szerbia-Montenegró válogatottjával szemben a budapesti vízilabda világkupa döntőjében.
46' Az ausztrálok kezdtál a második félidőt.
  Bár a brazilok többet birtokolták a labdát, az ausztrálok bátran játszottak, és megérdemelt döntetlennel mehettek az öltözőbe.
45'+2' A bíró sípszava véget vetett az első félidőnek.
  45'+2' Az ausztrálok ügyesen passzolgattak a brazil 16-os előtt, majd Bresciano lőtte el 20 méterről, és a labda csak centikkel suhant el a kapu fölött.
  44' Viduka kát zseniális csel után be akart adni az alapvonaltól, de Lucióba lőtte a labdát.
  42' Adriano visszagurítását Ronaldo lőtte el 18 méterről, de erős lövése jó egy méterrel elkerülte e a kaput.
41' Kényszerű csere az ausztráloknál: az enyhén lesérült Popovic helyére Bresciano állt be.
39' Culina kapott sárga lapot Juan buktatásáért.
  38' Kaká adott be a 16-os bal sarkától, Adriano visszapöccintette a labdát, de a védők tisztáztak.
  37' Egy brazil támadás vágán Kaká passzolta magasan Ronaldónak, aki nem találta el a játékszert.
  36 Ronaldo kapott egy jó indítást, de Schwarzer megfelelő ütemben mozdult ki a kapujából, így magához ölelte a labdát.
  33' Vidukától pattant el a labda a 16-os előterében, ezt pedig Crella lőtte húsz méterről a kapura, de Dida fogta a labdát.
31' Ronaldo kapott sárga lapot, mert sípszó után lőtte a kapuba a labdát.
29' Cafú kapott sárga lapot Cahill buktatásáért.
  28' Ronaldo emelte középre Ronaldónak, de az utolsó pillanatban egy védő belelépett a lövésébe.
  27' Ronaldo cselezett a 16-os vonalánál, de az ausztrál védők végül leszedték a labdát a lábáról.
  25' A brazilok többet támadnak, de az ausztrálok fegyelmezetten védekeznek, így a meddő a mezőnyfölény.
  21' Ronaldo passzolta Robert Carlosnak a labdát, aki 20 méterről meg is célozta a kaput, de lövése magasan a kapu fölé szállt.
  18' Ronaldinho szabadrúgása veszélyesen kanyarodott középre, de a védők kifejelték, a visszaívelt labdát Adriano gyengén fejelte a kapu mellé.
  15' A várakozásnak megfelelően egymásnak estek a csapatok, de az egyelőre pontatlan játék még nem erdményezett gólt.
13' Emerton kapott sárga lapot reklamálásért.
  11' Roberto Carlos végzett el szabadrúgást 18 méterről, de lövése elszállt a kapu fölött.
  5' Egy középre passzolt labdát Viduka lőtt 18 méterről kapura, de Dida könnyedén fogta meg labdát.
  3' Ronaldo játszott nagyszerűen Kaká elé, aki 18 méterről lőtt is, a labda nem sokkal ment mellé.
1' A német Markus Merk sípszavára a brazilok kezdik mérkőzést.

Japán

Horvátország

0-0

(0-0)

A horvátok több támadást vezettek, de a japánok akviói is veszélyesek voltak. A horvátok ugyan kicsit magabiztosabbak voltak, de a döntetlen reális eredmény.
90+3' A belga játékvezető sípszava véget vetett a mérkőzésnek.
  90+2' A horvátok vezettek veszélyes kontrát, de a támadók Prsóval az élen addig passzolgattak, míg a japán védők megszerezték.
  89' Egy gyors sprint végén Santos lőtte az ötös sarkáról kapura a labdát, de a védők lábáról szögletre pattant.
87' A horvátok is kihasználják utolsó cseréjüket, Srna helyett Bosnjak lép pályára.
85' Csere a japánoknál: Takahara helyett Oguro a pályán.
  79' Egy horvát akció végén Olic lőtte kapura a labdát a 16-os bal sarkáról, de lapos lövése egy méterrel mellé ment.
78' Csere a horvátoknál: Krancjar helyére Modric jött be.
  76' A horvátok folyamatosan támadnak, így most a japánok építenek a kontrákra, amelyek gyakran hasonlóan veszélyesek.
73' Santos kapott sárga lapot.
69' Cserélnek a horvátok is, Tudor helyett Olic lépett pályálra.
69' Srna kapott sárga lapot.
  66' Babic két csel után ahelyett, hogy lepasszolta volna a labdát, kapura lőtt, de lövése jóval elkerülte a kaput.
  63' Egy jobb oldali horvát szabadrúgást Simunic fejelt kapura, de a labda a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.
61' Újabb csere a japánoknál, Janagiszava helyett Tamada jött be.
  59' Egy horvát szögletet követően Nico Kovac ért fejjel a labdába, majd Klasnic kotort bele, de a kapus végül megfogta a labdát.
  58' Szépen indították a jobb oldalon Prsót, aki két védő között is megtartott a labdát, de "túlcselezte" magát.
  55' A második félidőt mindkét csapat aktívan kezdte, gyors és veszélyes támadások jellemzik az első negyedórát.
  54' Egy gyors horvát kontra végén Srna balról passzolta a közápre futó Krancjar felé, aki 11 méterről becsúszva próbálta kapura lőni, de a labda mellé ment.
  50' Egy impozáns japán támadás végén Ogaszavara adta jobb oldalra, a közére adott labdát pedig Janagiszava a kapu torkában rosszul találta el, és a kapu mellé lőtte.
  49' Srna szögletét követően csak üggyel-bajjal szabadítottak fel a japán védők.
46' A japánok cseréltek a szünetben: Fukunisi helyett Inamoto lépett pályára.
46' A második játékrészt a japánok kezdték.
  A japán csapat rámenősebben kezdte a mérkőzést, de az első negyed óra után a horvátok nemcsak felzárkóztak, de veszélyesebb támadásokat vezettek. Lélektanilag sokat segített a japán csapatnak a tizenegyes kivédése, és a félidő második része kiegyenlítettebb játékot hozott.
45'+2' A játékvezető lefújta az első félidőt.
  45'+1' Egy horvát kontratámadás végén Srna ívelte a kapu elé, Klasnic kapásból az égbe lőtte a labdát.
  43' Srna végzett el szögeletet a jobb oldalról, a beívelést pedig Prso fejelte egy méterrel a kapu fölé.
42' Kavagucsi kapott sárga lapot időhúzásért.
  40' Prso nagyszerűen vette észre Klasnicot a 16-os vonalánál, aki a kapott labdát két védő között rúgta kapura, de Kavagucsi elvetődve védte a lapos lövést.
  36' Nakamura ügyesen cselezett befelé a jobb oldalon, visszapasszolta Nakatának, aki 25 méterről óriási bombát eresztett meg, de Pletikosa nyújtózva szögetre mentette a kapu bal oldalába tartó lövést.
  33' Egy japán hazaadást követően a labda lecsúszott a figyelmetlen Kavagucsi lábáról, így majdnem öngól lett az "akcióból".
32' Robert Kovac kapott sárga lapot Janagiszava visszahúzásáért.
  30' Ogasavara váratlanul teljesen üresen maradt középen, így tisztán lőhetett, de Pletikosa másodszorra megfogta a kapu közepébe tartó labdát.
  28' Egy nagyszerű lefordulás után Krancjar vállalkozott lövésre 20 méterről, de erősen meglőtt labdája a felső kapufán csattant.
  26' Santos vállalt el egy lövést 30 méterről, de a labda messze elkerülte a kaput.
  23' A büntető mögé Srna állt, akinek a kapu bal oldalába tartó lövését Kavagucsi remek vetődéssel hárította.
22' Mijamoto kapott sárgát Prso 16-oson belüli buktatásáért. Tizenegyes.
  20' Srna egy keresztlabdával indította Krancjart, aki a kapu előterébe csúszva nem sokkal maradt le a labdáról.
  17' Egy jobb oldali felfutás után Kaji adta középre, de a labda érintés nélkül elszállt a kapu előtt.
  15' Srna végzett el szabadrúgást jobbról, de beívelését Kavagucsi kiöklözte.
  14' Tudor passzolta a 16-oson belülre Klasnicnak, aki két védő között nem tudta megszerezni a labdát.
  12' Prso dobta fel magát 18 méterre a kaputól, de a játékvezető határozottan továbbot intett.
  10' Mindkét csapat nagyon aktívan támad, de a japánok játéka egyelőre veszélyesebb. A horvátok inkább a kontrákra építenek.
  7' Okasavara középre tartó beívelésést szedte le Pletikosa.
  5' Krancjar kapta a labdát Nico Kovactól és 20 méterről kapura lőtte,de Kavaguci biztosan fogta.
  3' Nakamura végzett el szabdrúgást a 16-os jobb sarkának közeléből, de lövését a védők szögletre rúgták.
1' Horvátország válogatottja kezdte a mérkőzést.