Játéknapok történései (percről-percre...

Játéknapok történései (percről-percre... : Június 19.

Június 19.

Costa -Rica-Lengyelország;Paraguay-Trinidad és Tobago

Costa rica-Lengyelország

A lengyel csapat több helyzetet alakított ki, és igaz két szöglet után tudták csak bevenni a Costa Rica-i kaput, de ettől függetlenül megérdemelten nyertek.Pawel Janas együttese szépen búcsúzott a világbajnokságtól.
90+3' Vége a mérkőzésnek.
  89' Hernandez lőtt egy szabadrúgást 25 méterről, a bal összekötő helyéről, de a labda a csúnyán a kapu főlé szállt és a nézők között landolt.
  88' Rasiak emelt a tizenhatoson belül Brozek elé, aki 7 méterről a kapu jobb oldala felé fejelt, de Porras fogta a labdát.
  87' Rasiak adott be a bal oldalról, Porrs ismét alászaladt a labdának, de szerencséjére az érkező Brozek előrevetődve a kapu bal oldala mellé fejelt.
85' Smolarek helyett Rasiak a pályán.
  83' Egy előreívelést Saborio fejelt le Wanchope elé a tizenhatoson belülre, a Costa Rica-i támadó Boruc felett a kapuba emelt, de a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt.
82' Gomez helyett Hernandez állt be.
  81' Gomez 26 méteres szabadrúgása akadt el a sorfalban.
79' Bolanos helyett Saborio lépett pályára.
76' Gonzalez kaoptt sárga lapot Smolarek megrúgásáért.
  74' Gomez emelt nagyszerűen a tizenhatoson belül kiugró Solis elé, aki a kaputól 13 méterre megforgatott egy védőt, de a lövése egy védőről szögletre vágódott.
70' Drummond helyett Wallace állt be.
66' Krzynowek jobb oldali szögletét a hosszúoldalon érkező Bosacki az ötösről fejelte a kapu bal alsó sarkába. 1-2
  65' Krzynowek lőtt 24 méáterről, ballal, de a bal alsó sarok felé tartó labdát Porras szögletre ütötte.
64' Radomski helyett Lewandowski állt be.
  62' Gonzalez kaoptt labdát a tizenhatos előterében, becsapta a rátámadó védőt, majd a saját maga által felemelt ladbát kapásból lőtte csúnyán a kapu fölé.
  61' Jobb oldali beadást követően Wanchope fejelt 11 méterről a kapu jobb oldala mellé.
60' Baszczynski kapott sárga lapot reklamálásért.
  59' A németek Podolski góljával már 3-0-ra vezetnek Ecuador ellen.
56' Badilla kapott sárga lapot.
  53' Smolarek lőtt 22 méterről, de Porras magabiztosan fogta a középre tartó lövést.
  50' Szymkowiak lőtt távolról messze a kapu fölé.
  48' Jelen lőtt 22 méterről jócskán a kapu jobb oldala mellé.
46' A szünetben a lengyelek cseréltek: Zurawski helyett Brozek állt be.
  46' Elkezdődött a második játékrész.
  A helyzet nélküli első negyedóra után a mérkőzés irama megnőtt, és egy helyzetekben gazdag első félidőt láthattunk.
45+3' A sarokrúgásra már nem volt idő a játékvezető lefújta a félidőt. Porras és Gomez ezután reklamált a szingapúri bírónál, aki ezért a támadónak sárga lapot adott.
45+3' Jelen végzett el szabadrúgást, 20 méterről a jobb összekötő helyéről. A sorfal fölött elrúgott labdát Porras ütötte ki vetődve a bal alsó sarok elöl.
45+2' Marin kapott sárga lapot Jelen lerántásáért.
  45+1' Egy legurított szabadrúgást Gomez lőtt el 26 méterről, de a labda egy védő fejéről pattant az alapvonalon túlra, azonban a játékvezető kirúgást ítélt.
  45' A másik mérkőzésen Klose másodszor is betalált, így a németek már 2-0-ra vezetnek.
  43' Jelen ugratta ki Zurawskit a bal összakötő helyén, aki a tizenhatoson belülre érve két védőt is becsapott, majd a harmadikba lőtte a labdát.
  39' Zurawski passzolta a szögletet Smolareknek, aki nagyszerűen fordult le a védőjéről az alapvonal mentén, majd középre gurított, de a védők tisztáztak.
33' Egyenlítettek a lengyelek. Zurawski bal oldali szöglete után a kapujából kimozduló Porras alá szaladta a labdának, amit az érkező Bosacki belsőzött ballal a kapuba, úgy, hogy a labda a felső lécről a gólvonal mögé pattant. 1-1
  32' Jobb oldaról kapott labdát a tizenhatoson belül Wanchope, de elszúszott, így oda lett a helyzet.
  31' Smolarek bal oldali beadását Jelen 6 méterről magasra emelt lábbal spicelte kapura, de az erőtlen labdát Porras könnyedén fogta.
  30' Szymkowiak kapott nagyszerű labdát a tizenhatos jobb oldalán, átvette azt, majd jobb lábbal lőtt volna, de a egy védőről lepattant a labda.
29' Zewlakow is sárga lapot kapott.
  27' Jelen húzott el a bal szélenközépre adott, de Poras jól mozdult ki a kapujából, és megfogta a labdát.
25' Gomez lőtt 18 méterről, szabdrúgásból laposan a kapu közepe felé, Boruc nem látta a labdát a keresztbe futó Costa-Rica-i játékosoktól, ami így a lába között a hálóba vágódott. 1-0
24' Bak kapott sárga lapot Wanchope feltartásáért.
  23' Wanchope kapott nagyszerű labdát a tizenhatos bal oldalán, de a védők beérték, így oda lett a helyzet.
18' Radomski kapott sárga lapot, mert a félpályánál hátulról rácsúszott Solisra.
  17' Zurawski lőtt 18 méterről, balról, szabadrúgásból egy méterrel a kapu fölé.
17' Umana kapott sárga lapot Jelen buktatásáért.
  15' Látszik, hogy már az első két fordulóban eldőlt, hogy egyik csapat sem jut a legjobb tizenhat közé. Eddig kapu felé se lőttek a játékosok.
  9' Bal oldali Costa Rica-i szögléet után Gomez előzte meg a védőjét a rövid oldalon, de 5 méterről a kapu jobb felső sarka fölé csúsztatott.
  7' Krzynowek jobb oldali szöglete suhant el a hosszú oldalon két érkező lengyel játékos feje előtt.
  4' Az A-csoport másik találkozóján Németország Klose góljával 1-0-ra vezet Ecuador ellen. Így a jelenlegi álás szerint a házigazda csapat a csoportelső.
  2' Szymkowiak emelt a Costa Rica-i védelem mögé, de Porras nagyszerűen mozdult ki a kapujából, és felszedte a labdát Smolarek elől.
1' A lengyelek kezdték a játékot

Paraguay-Trinidad és Tobago

A második félidőre nagyon összeszedte magát a trinidadi gárda, és veszélyes támadásokat vezett, a meccs bizonyos szakaszaiban pedi egyértelműen uralták a játékot. A végeredmény nem tükrözi teljesen a pályán történteket, de tény, hogy a paraguayiak is jól játszottak. A végeredményt kicsit a szerencsének is köszönhetik.
90'+2' Az olasz bíró lefújta a mérkőzést.
  90+1' Acuna cselezett sokáig a trinidadi 16-os bal sarkánál, végül lövésébe belelépett Lawrence.
  90' Trinidad és Tobago válogatottja még az utolsó percekben is támad.
88' Kihasználja utolsó cseréjét Paraguay. Caniza helyére Da Silva állt be.
  Larsson góljával Svédország kiegyenlített Anglia ellen. Az állás így 2-2.
86' Cuevas találatával már 2-0 Paraguay javára. Egy kényszerítő után Santa Cruz passzolta vissza a befutó Cuevasnak, aki 11 méterről, két védő között kilőtte a jobb alsó sarkot. 2-0
  84' Jones dobta fel magát a paraguayi 16-oson belül, de nem történt szabálytalanság.
  A csereként beállt Gerrard újból vezetést szerezett Angliának a csoport másik meccsén. Az állás így 2-1 Anglia javára.
  79' Egy nagyon veszélyes támadás végén John fordult le a védőjéről, de beadásáról hajszál híján maradt le Yorke.
78' Csere a paraguayi csapatban: Caceres helyett Manzur a pályán.
  77' Egy visszafejelt labdát Latapy lőtt meg nagy erővel, de lövése magasra sikerült.
  77' A trinidadi válogatott nagyon jól játszik, veszélyes támadásokat indítanak.
  76' Wise ívelt be egy sprint után a bal oldalról, de a labda mindenki fölött átszállt.
  73' Latapy cselezett ügyesen a 16-os bal sarkánál, majd visszagurította Yorkenak, aki 20 méterről a kapu mellé bombázott.
  71' Birchall a paraguayi 16-os előtt tolt egyet a labdán, majd megcélozta a a kaput, de lövése fölé szállt.
66' Kettős csere: a paraguayiaknál Valdez jön le, helyére Cuevas jött be, a trinidadiaknál Whitleyt Latapy váltotta.
  64' Az ellentámadás végén Santa Cruz játszott nagyszerűen Barreto elé, akinek félmagas lövését Jack vetődve védte.
  63' Yorke passzát Edwards vezette az alapvonalig, beadására Bobadilla rosszul jött ki, az ismétlést pedig elkapkodták a támadók.
  57' Egy paraguayi szögletet követően Paredes fejelt kapura, de fejese jóval a kapu mellé-fölé ment.
54' Dos Santos kapott sárga lapot a labda sípszó utáni elrúgásáért.
  Allbäck csúsztatott fejesével Svédország kiegyenlített Anglia csapata ellen. Az állás a B-csoport másik mérkőzésén 1-1.
  50' Egy újabb trinidadi beadásra Bobadilla futott ki rosszul, de a bíró szerencséjére lefújta.
  49' Veszélyes trinidadi támadás végén Edwards adta be középre a labdát, de a paraguayi védők kivágták a mezőnybe.
48' Whitley kapott sárga lapot kezezésért.
  47' Gyönyörű trindadi támadás végén Edwards sprintelt a jobb oldalon és adta középre a labdát, de Yorke lemaradt a beadásról.
46' A paraguayiak kezdték a második játékrészt.
  A trinidadi csapat aktívabban kezdte a mérkőzést, negyed óra után azonban összeszedte magát a paraguayi válogatott. Bár a gól szerencsés volt, megérdemelt a vezetésük.
45+3' A bíró lefújta az első félidőt.
  45'+2' Egy beívelt szöglet után az ötösön ide-oda pattogó labdát előbb Valdez, majd Paredes rúgta kapura, de utóbbi bal alsó sarok felé tartó lövését Theobald vágta ki a gólvonalról.
  45'+1' Bal oldali paraguayi beadás után a hosszú oldalon Valdez szakadt le az emberéről. Erős, jól helyezett fejesét azonban szögletre ütötte a trinidadi kapus.
45' Sancho kapott sárga lapot, mert könyökkel letaglózta Gamarrát.
  42' Santa Cruz robogott el a bal oldalon, majd középre helyezett labdája elgurult a kapu előtt.
40' Kényszerű csere a trinidadi együttesnél: Glent vitték le az orvosok, helyére Wise állt be.
  36' Caniza közeli találatát nem adta meg a bíró, mivel korábban kéz volt. A döntés erősen megkérdőjelezhető volt.
  32' Egy trinidadi szabadrúgást követően Whitley ért bele a labdába, de rosszul találta el. Egy védőről azonban visszapattant elé, végül 7 méterre a kaputól védője kipöckölte előle a labdát.
31' Csere a trinidadi válogatottnál: John helyett Jones a pályán. A csoport másik mérkőzésén Joe Cole góljával 1-0-ra vezet Anglia.
30' Paredes kapott sárga lapot Whitley buktatásáért.
  26' Jobb oldali paraguayi beadást Santa Cruz a gólvonaltól 7 méterre kapásból kapura lőtt, de Sancho jó ütemben lépett elé, így szögletre mentett.
25' Sancho öngóljával vezet Paraguay. 1-0 Acuna ívelt be egy szabadrúgást, Dos Santos megcsúsztatta, végül Sancho pedig a saját kapujába fejelt a döbbent Jack mellett. 1-0
  23' Újabb paraguayi támadás, jobb oldali beívelés után Valdez fejelt a kapu fölé.
  22' Veszélytelennek tűnő paraguayi támadás végén Jack nagyon rosszul jött ki (így üresen maradt) kapujából, szerencsétlenül vette le a labdát, Valdeznek adta, aki 18 méterről nem élt a lehetőséggel.
  20' Egy formás paraguayi támadás végén Barreto adott középre az alapvonaltól, a beívelt labdát Valdez fejelte a kapu mellé.
  16' Yorke ívelt be egy szabadrúgást 30 méterről, lövése azonban kapura ment, így Bobadillának kellett visszöklöznie a mezőnybe.
  11' Dwight Yorke ívelt be 32 méterről egy szabadrúgást, de a védők kifejelték a veszélyesen középre tartó lövést.
  9' Egy paraguayi szögletet Santa Cruz fejelt a kapu fölé.
  6' Jobb oldalról végeztek el szabadrúgást a trinidadiak. A beívelést Gamarra fejelte ki egyenesen Whitley elé, aki 22 méterről nagy erővel kapura lőtt, a labda jó egy méterrel a kapu fölé szállt.
  5' Egy trinidadi beívelést Glen fejelt nagyszerűen kapura, de Bobadilla a levegőben úszva hárította a jól helyezett fejest.
  2' Barreto beívelését Santa Cruz fejelte 5 méterről kapura, Jack ujjheggyel hárított.
  1' Jack fülelt le egy hosszú indítást, a kapus szépen levette, dekázott egyet, majd kivágta a labdát.
1' Az olasz Rosetti sípszavára Trinidad és Tobago válogatottja kezdi a mérkőzést.