Játéknapok történései (percről-percre...

Játéknapok történései (percről-percre... : Június 26.

Ecuador

A mérkőzés végeredménye:

1-0

(0-0)

A két csapat egyenrangú ellenfél volt a mérkőzésen, ezt a labdabirtoklás is tükrözi (52-48 százalék az angolok javára), akik csak egy kis szerencsével harcolták ki a győzelmet, hiszen a meccsben benne volt az ecuadori gól is.
90+3' A belga játékvezető lefújta a találkozót.
90+2' Kihasználja utolsó cserjét az angol válogatott: Gerrard helyére Downing áll be.
  89' Egy nagyszerű kiugratást Lennon vezethetett kapura, de a labdát végül a védőbe rúgta.
87' Újabb csere az angoloknál: Beckham helyére Lennon érkezik.
  86' Egy visszagurított labdát Valencia talált el rosszul, így lapos lövése méterekkel elkerülte a kaput.
83' Carragher kapott sárga lapot időhúzásért.
  81' Mora vetődött ki a kapujából, így leszedte Rooney lábáról a labdát.
78' Robinson kapott sárga lapot időhúzásért.
77' Cserélnek az angolok is, Joe Cole helyére Carragher áll be.
  76' Az angolok veszélyes támadásokat vezetnek, de az ecuadoriak a kontrákra építve egyenrangúan játszanak.
  76' Rooney lőtte kapura a labdát a 16-os jobb sarkától, a labda megpattant egy védőn, és Morának vetődve kellett hárítania.
  74' Rooney fordult le zseniálisan Hurtadóról az alapvonalnál, majd a 16-oson belülre futva visszapasszolt Lampardnak, aki üresen, 15 méterről a kapu fölé bombázta a labdát.
71' Egy formás angol támadás végén Joe Cole bal oldali beadása gurult el keresztbe a kapu előtt. Csere az ecuadoriaknál: Carlos Tenorio helyére Kaviedes jön be.
69' Csere az ecuadoriaknál: Edwin Tenorio helyére Lara jött be.
67' De la Cruz kapott sárga lapot, mert könyökkel üzött a labdába.
  66' Egy ecuadori kontra végén Valencia célozta meg a kaput 20 méterről, de Robinson vetődve ütötte szögletre a labdát.
  65' Reasco óriási hibája után Lampard elé pattant a labda, aki egyedül vihette volna kapura, de Rooney elé passzolt, aki viszont nem tudta megjátszani a játékszert.
  63' Carrick visszagurítása után Gerrard célozta meg 20 méterről a kaput, de lövése két méterrel gurult el a bal kapufa mellett.
60' Beckham egy szabadrúgást 22 méterről mesterien csavart a hálóba, a labda még a kapufát is érintette. 1-0
  56' Lampard adott középre Rooneynak, aki két védő között egy rövid dulakodást követően elvesztette a labdát, de a bíró közben szabadrúgást ítélt kifelé.
  54' Carlos Tenorio kapta meg a labdát a jobb ooldalon, az alapvonalig vitte, majd magasra sikerült beadása elszállt a kapu fölött.
  53' Edwin Tenorio mlőtte el 30 méterről a labdát, de elképzelés nélküli lövése messzire elkerülte a kaput.
  50' Gerrard sprintelt a 16-osig a bal oldalon,majd beadott, de a lapos passzba végül senki sem ért bele.
  49' Rooney ugrott ki a jobb oldalon, de ügyetlenül lépett, így Mendez az alapvonalnál szögeltre rúgta előle a labdát.
  48' Mendez lőtt kapura 24 méterről, de Ferdinandról a mezőnybe pattant a labda.
46' A második játékrészt az angolok kezdték. A szünetben egyik csapat sem cserélt.
  Az első félidő kevés veszélyes támadással telt el, így a 0-0-ás döntetlen teljesen reális eredmény.
45+2' De Bleeckere lefújta az első játékrészt.
  45+1' Egy szögletet Espinoza fejelt kapura, de mivel támaszkodott egy védőre, a bíró lefújta az akciót.
  43' Egy összecsapás után Hargreaves maradt a gyepen, és ápolásra szorul.
  43' Carrick ugratta ki Rooneyt, aki erősen kisodródva a kapu mögé lőtte a labdát.
  41' Rooney lopta el a labdát Hurtadótól, tolt egyet rajta, a közbevetődő Espinoza azonban kézzel szerelte a csatárt. A bíró semmit nem vett észre.
  39' De la Cruz jobb oldalról próbálkozott egy beíveléssel, de Robinson lehúzta a labdát.
37' Carlos Tenorio kapott sárga lapot Terry buktatásáért.
  35' Szabadrúgásból Beckham célozta meg a kaput 28 méterről, de lövése egy méterrel a jobb kapufa mellé szállt. Mora a kapu közepén magabiztosan nézte a kaput nem sokkal elkerülő labdát.
  32' Delgadót ugaratták ki egy ecuadori támadás végén, de Terry az utolsó pillanatban becsúszva tisztázott.
  28' Egy angol támadás végén Rooney tette vissza a labdát Lampardnak, aki 22 méterről lőtt is, de lapos lövését Mora vetődve hárította.
24' Valencia kapott sárga lapot, mert nem engedett elvégezni egy szabadrúgást.
  21' Beckham ívelt be egy szabadrúgást 25 méterről, de a védők átmenetileg tisztázni tudtak. Az angol középpályás másodszor lövéssel próbálkozott, ezúttal a mezőnybe pattant vissza a labda.
  20' A szabadrúgást Mendez lőtt kapura 25 méterről, de Rio Ferdinand lábáról az alapvonalon túlra pattant a középre tartó lövés. A belga bíró kirúgást ítélt.
18' Terry kapott sárga lapot. mert spiccével megrúgta Carlos Tenorio vállát.
  18' Egy formás angol kényszerítő végén Gerrard a balösszekötő helyéről tüzelt jó egy méterrel a kapu fölé.
  17' Beckham ugratta volna ki Lampardot, de az ecuadori védők az utolsó pillanatban elcsípték a labdát.
  15' Egy angol támadás végén Rooney lőtt kapura 18 méterről, de gyengére sikerült lövését Mora biztosan ölelte magához.
  11' Terry rosszul fejelt bele egy magas passzba, ami Carlso Tenorio elé pattant. A támadó egyedül vezette kapura, a védő Ashley Cole azonban még visszatért, és vetődve csúszott bele a lövésbe, így lábszáráról a felső kapfára pattant a nagyerejű lövés.
  10' Hargreaves indította Rooneyt a saját térfeléről, de Mora jó ütemben futott ki a kapujából, így a 16-os előtt két méterrel időben leszedte a levegőből.
  8' Tapogatóznak a csapatok, igazán veszélyes támadásokat nem vezetnek, inkább kiugrásokkal próbálkoznak mindkét oldalon.
  5' Lampard ugaratta ki Rooneyt, de a fiatal támadó nem érte el a labdát, és a kapus kikísérte az alapvonalon túlra.
1' A belga játékvezető sípszavára az ecuadoriak kezdték a mérkőzést.
  A két együttes most találkozik egymással tétmeccsen első alkalommal.

Portugália

Hollandia

1-0

(1-0)

Hihetetlen mérkőzés volt, a világbajnokság egyik legemlékezetesebb meccse. Bárkli nyerhetett volna, egyik csapat sem volt jobb a másiknál, és az iram nem csökkent a 16 sárga lap és a 4 piros lap ellenére sem.
90+6' Ivanov lefújta a világbajnokság legizgalmasabb és legkeményebb mérkőzését.
  90+4' Petit bohóckodott el egy óriási helyzetet, spiccel ütemetelenül a bal kapufa mellé gurított.
90+3' Van Bronckhorst kapott sárga lapot, majd pirosat Tiago felbuktatásáért.
  90+1' Ricardo borzasztóan jött ki a kapujából, a védők szabadítottak fel.
  90' 6 perc lesz a hosszabbítás.
  88' Egy jobb oldali beadás után Kuyt nem sokkal maradt le a beadásról, az akció végén Sneijder tüzelt a kapu fölé. Hihetetlen iramú a mérkőzés, pedig már három embert is kiállított a bíró.
  88' Sabrosa kapott labdát a jobb oldalról, Van der Sar kivetődött elé, és megkaparintotta.
84' Kettős csere: a hollandoknál Cocu helyett Vennegoor of Hesselink, a portugáloknál Figo helyett Tiago jött be.
  80' Kuytot ugratták ki nagyszerúen, aki megelőzte a védőket, de óriási ziccerben a kiszaladó Ricardoba lőtte a labdát.
77' Deco megkapta második sárgáját, mert nem engedett elvégezni egy szabadrúgást. Mehet zuhanyozni, de ez a helyzet már nevetséges.
77' Nuno Valente kapott sárga lapot Van Persie felrúgásáért. Botrány.
76' Ricardo is sárga lapot kapott időhúzásért.
  75' Van Persie végzett el aszabadrúgást 30 méterről, bevelésébe Heitinga fejelt bele, de az akció így is mellé met.
73' Van der Vaart is sárga lapot kapott reklamálásért.
71' Deco kapott sárga lapot Heitinga felrúgásáért, majd Sneijder is Petit fellökéséért.
  70' Robben vezette nagyszerűen az alapvonalig a labdát, két védő között középre passzolt, amit Carvalho éppen Sneijder elé passzolt, aki 16 méterről a kapu fölé bombázott.
67' Csere a hollandoknál: Van Bommel helyett Heitinga a pályán.
  66' Kuytot ugratták ki, de a csatár lemaradt a labdáról.
62' Bolahrouz kapott sárga lapott Figo arcul könyökléséért, így őt is kiállitotta Ivanov. Paprikás lett a hangulat, Oojier támadta le a portugál kispadot.
60' Figo is sárga lapott kapott dulakodásért.
59' Van Bronckhorst kapott sárga lapot Deco felrúgásáért.
  58' Van Persie 26 méterről lőtt, de Ricardo kitolta a labdát.
  58' Figo a 16-osról gurította vissza Manichenak, aki 20 méterről bombázta kapura a labdát, Van der Sar hatalmasat vetődve fogta meg a lövést.
56' Csere a hollandoknál. Mathijsen helyett Van der Vaart lépett pályára.
  54' Figo egy csel után 18 méterről csavarta kapura a labdát, Van der Sar vetődve védett.
  53' Van Bommel középről tüzelt kapura 25 méterről, de a labda magasan a kapu fölé szállt.
  51' Van Bommel lőtte 25 méterről jobb oldalról lőtt a hosszú sarok felé, Ricardo keze fölött pedig majdnem a kapuba gurult a labda.
50' Petit kapott sárga lapot Van Bommel buktatásáért.
  50' Miguel hozta fel a labdát a jobb oldalon, majd 12 méterről lőtt, van der Sar elvetődve védett.
  48' Egy holland támadás végén Cocu lövése találta telibe a felső lécet, Ricardo tehetetlen volt.
46' Cseréltek a portugálok a szünetben: Pauleta helyett Petit lépett pályára.
46' Az orosz játékvezető elindította a maásodik félidőt, amit a hollandok kezdtek.
  A félidőben a portugál csapat 57-43 százalék arányban birtokolta többet a labdát.
  Mindkét csapat küzd a győzelemért, jó iramú a találkozó, de Costinha kiállítása miatt a második félidőben nagyon nehéz helyzetben lesznek a portugálok.
45+2' Ivanov lefújta az első játékrészt.
45+1' Costinha kapott újabb sárga lapot kezezés miatt, így idő előtt mehetett zuhanyozni.
  45' Sabrosa cselezett a bal oldalon, két védő között középre passzolt, és Pauleta 5 méterről lőtt, Van der Sar óriási bravúrral hárított.
  44' Sneijder végzett el szabadrúgást 17 méterről, a 16-os bal sarkának közeléből, de lövés csúnyán fölé ment.
  42' Robben robbant be a 16-oson belülre, de Nuno Valente letalpalta a mellkasát. A bíró semmit sem vett észre, és kifelé ítélt szabadrúgást.
  38' Van Persie fektette el egyszerre egy csellel a 16-oson belül a Nuno Valente, Carvalho védőpárost, majd az ötös jobb sarkáról tüzelt, de a lövés magasra sikeredett.
34' Kényszerű csere a portugáloknál, C. Ronaldo nem tudta folytatni a játékot. A támadó még a 7. percben sérült le Boulahrouz brutális belépése után. Helyére Sabrosa állt be.
31' Costinhának mutatta fel a bíró a sárga lapot Cocu buktatásáért.
  30' Az ellentámadás végén Miguel egy felszabadítást követően majdnem a saját kapujába továbbította a labdát. Szerencséjére csak szöglet lett az "akcióból".
  29' Formás támadást vezetett a portugál csapat. Figo cselezett a bal oldalon, Deco elé passzolta, akinek emelése magasra sikerült.
  27' Maniche lőtt erősen 25 méterről, de a labda - igaz nem sokkal - a kapu fölé szállt.
23' Egy portugál támadás végén Deco adta be jobbról a labdát, Pauleta vette le és tette Maniche elé, aki tolt egyet rajta, majd a vetődő Van der Sar mellett a kapu bal oldalába bombázott. 1-0
20' Maniche kapott sárga lapot, mert hátulról buktatta Van Bommelt.
  16' Robben lépett ki nagyszerűen a védők közül, kicsit kisodródva visszahúzta egy védő mellett, majd kicselezett egy másikat is, de középre adását kivágták a mezőnybe.
  14' Van Persie vette le a labdát a portugál térfél közepén, eltolta egy védő mellett, majd 22 méterről lőtt, de a labda 2 méterre elkerülte a jobb alsó sarkot.
  13' Van der Sar lábáról fordult le egy hazaadás, de még időben visszahúzta a kapu mellé tartó labdát.
  9' C. Ronaldo lőtt kapura 30 méterről, de a holland védők belevetődtek az erős lövésbe.
7' Boulahrouz kapott sárga lapott C. Ronaldo felvágásáért.
  5' Egy szabadrúgást végzett el Van Bronckhorst 22 méterre a kaputól, de Ricardo biztosan fogta a lapos lövést.
  4' Erősen kezdtek a hollandok. Robben kapott egy passzt jobb oldalról, és egy pattanás után magasan a kapu fölé bombázta a labdát.
3' Van Bommel kapott sárga lapot C. Ronaldo buktatásáért.
  2' Egy impozáns portugál támadás végén Kuyt passzolt Van Bommelnek, aki tolt egyet a labdán, majd 20 méterről laposan lőtt nagy erővel fél méterrel a kapu mellé.
1' Az orosz Ivanov sípszavára a portugálok kezdték el a mérkőzést.
  A két csapat eddig kilencszer találkozott egymással. A portugálok öt alkalommal, a hollandok csak egyszer diadalmaskodtak, háromszor pedig döntetlen lett az összecsapás vége. Legutóbb a 2004-es Európa-bajnokságon 2-1-re Portugália csapata vívta ki a győzelmet.